Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, Premierowe Utwory

Posłuchaj niepublikowanego dotąd coveru „Patience” Guns N’ Roses w wykonaniu Chrisa Cornella

W rocznicę urodzin Chrisa Cornella ukazał się niepublikowany dotąd cover utworu Patience zespołu Guns N’ Roses. Wokalista grupy Soundgarden i supergrupy Audioslave kończyłby dziś 56 lat. Zmarł 18 maja 2017 roku, popełniając samobójstwo. Utalentowany muzyk i multiinstrumentalista, obdarzony niezwykłym głosem, przez wiele lat zmagał się z depresją i uzależnieniami.

Chris Cornell to niewątpliwie jeden z najwybitniejszych wokalistów rockowych w historii. Bliski przyjaciel równie uwielbianego Chestera Benningtona – wokalisty Linkin Park, który także odebrał sobie życie po walce z problemami psychicznymi – zmarł zdecydowanie przedwcześnie. Pozostawił po sobie poruszające utwory z swoim zachwycającym wokalem. Wspomnieć można m.in. piosenki wykonane z byłymi zespołami oraz gitarzystą Slashem, takie jak Like a Stone, Black Hole Sun, Promise i wiele innych.

Po Chrisie Cornellu pozostała ogromna luka i niedosyt jego twórczości. Dziś, 3 lata po śmierci muzyka, w dzień jego 56 urodzin możemy po raz kolejny go usłyszeć, tym razem w nieznanym dotąd wykonaniu piosenki Guns N’ Roses. Niepublikowany utwór jest pięknym i bolesnym wspomnieniem o wokaliście. Ze smutkiem i żalem, ale również z nutą wzruszającego ciepła, przy dźwiękach Patience i zachwycającym głosie, wspominamy wybitnego artystę – Chrisa Cornella.

(Visited 21 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 20 lipca, 2020
Close
%d bloggers like this: