Już 4 lipca tego roku w Gdyni wystąpi brytyjski zespół, wykonujący muzykę indierockową, Arctic Monkeys. Jest on czwartym headlinerem Open’er Festival, który odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2018. Innymi zapowiedzianymi headlinerami są : Bruno Mars, Gorillaz i Depeche Mode.

Arctic Monkeys to zespół założony w 2002 roku w Sheffield. Jak do tej pory wydali 5 albumów studyjnych. Ich ostatnim albumem było AM, który został wydany 9 września 2013 roku. Zapowiadały go 4 single: R U Mine, Do I Wanna Know, Why’d You Only Call Me When You’re Higher? oraz One Of The Road. W Polsce album pokrył się platyną.

Open’er Festival to festiwal muzyczny, który po raz pierwszy odbył się w 2003. W latach 2003-2005 impreza odbywała się na warszawskim Skwerze Kościuszki. Od 2006-tego roku festiwal odbywa się na lotnisku Gdynia- Kosakowo. W zeszłym roku na festiwalu wystąpili m.in. Foo Fighters, Radiohead, The Weekend oraz The xx. W poprzednich latach na imprezie wystąpili m.in. Red Hot Chilli Peppers, Pearl Jam oraz Coldplay.