Na chwilę przed premierą nowego albumu Arka Po tamtej stronie zapytaliśmy jego o ulubionych polskich twórców. Podzielił się on z nami zestawieniem, które prezentujemy poniżej.

Maanam
Ten zespół to moja największa miłość i nieustająca tęsknota.

Karolina Artymowicz
Dziewczyna z wielkim talentem i zarażającą magią. Uwielbiam!

Maria Peszek 
Moja pierwsza inspiracja, ciekawość, fascynacja, której cały czas towarzyszą wielkie emocje.

Kasia Nosowska
W muzyce tej artystki jest wszystko, co powinno kształtować nas jako ludzi, a jej teksty powinny być czytane w szkole na lekcjach o poezji. Kasia Nosowska to jedna z najwybitniejszych legend, doskonałość.

Kamp! 
Muzyka tego zespołu zawsze wprowadza mnie w bardzo pozytywny nastrój. Ich najnowsza płyta „Dare” została przeze mnie doszczętnie przemaglowana. Jakość ich utworów jest z najwyższej półki.

Sonbird
Moje ulubione odkrycie. Są takie utwory, których można słuchać po czterdzieści razy z rzędu i za każdym razem pobudzają wyobraźnię tak samo. To jest właśnie to.

Stanisława Celińska
Pokochałem tę artystkę słuchając jej interpretacji piosenek o Warszawie. Dużo wzruszenia, nostalgii, piękna i poetyki. Artyzm skłaniający do refleksji.

Agata Karczewska
Brudny klimat, który bardzo przypomina mi energię Janis Joplin, hipisowskie czasy i anarchię! Artystka o niezwykłej duszy. Hipnotyzująca.

Daria Zawiałow
Tak naprawdę ciężko mi jest napisać o Darii coś tak sensownego, by opisywało to jak bardzo ją cenię. Uwielbiam jej muzykę i teksty, a płyta „Helsinki” to arcydzieło. Jak dla mnie Daria to obecnie najlepsza polska artystka.

Mery Spolsky
Świeżość, oryginalność, ekstaza, szaleństwo. Fantastyczne teksty i charyzma nie do podrobienia. Takiej drugiej nie ma na całym świecie.