Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

BERNHOFT 19 października w klubie Stodoła

Jedna z najjaśniejszych norweskich gwiazd, która włada nie tylko niesamowitym soulowym wokalem, daje fantastyczne występy na żywo, ale i zaskakuje swoją instrumentalną wszechstronnością. Jego twórczość, która łączy klasyczny soul z jazzem i nowymi brzmieniami, jest nastrojowa, efektowna i wciągająca. Nie dziwi więc, że już dawno doceniony został daleko poza granicami swojego kraju. Już 19 października BERNHOFT wystąpi na Open Stage w klubie Stodoła.

Urodzony w 1976 roku norweski multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i autor tekstów BERNHOFT (Jarle Bernhoft) uznawany jest za posiadacza jedenego z najlepszych i najbardziej fascynujących męskich głosów w Skandynawii. Zanim skupił się na solowej karierze, był wokalistą rockowych zespołów Explicit Lyrics oraz SPAN. Debiutancki album BERNHOFA Ceramic City Chronic les ujrzał światło dzienne w 2008 roku. Przemiana rockowego frontmana w soulującego wokalistę zaskoczyła dotychczasowych fanów muzyka, jednak debiut na czwartym miejscu norweskiej listy najlepiej sprzedających się albumów, na której krążek pozostał przez kilkanaście tygodni świadczył, że nie zostali oni zawiedzeni.

W 2010 roku do sprzedaży trafił podwójny album koncertowy 1:Man 2:Band. W 2011 roku do kolekcji solowej twórczości Bernhofa dołączyły aż dwa krążki. Pierwszy to przyjęte bardzo entuzjastycznie, studyjne wydawnictwo Solidarity Breaks, za które muzyk otrzymał dwie nagrody Spellemannprisen (norweski odpowiednik Grammy). Drugi, koncertowy, to Walk With Me, zawierający nagrania z dwóch występów, na których wokaliście towarzyszyła orkiestra radia norweskiego (KORK).

Ostatnią płytą w dorobku Norwega jest krążek Islander (2014), za który otrzymał on nominację do nagrody Grammy za Najlepszy Album R&B. Co ciekawe, był pierwszym od 20 lat, niepochodzącym z USA artystą, który został wyróżniony w tej, zdominowanej przez Amerykanów, kategorii.

BILETY:
OPEN STAGE – Przedsprzedaż – 78 pln
OPEN STAGE – W dniu koncertu – 88 pln
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl

(Visited 1 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 8 lipca, 2015
Close
%d bloggers like this: