Big Red Machine to nowy projekt Justina Vernona oraz Aarona Dessnera. Płyta powstała we współpracy z PEOPLE. Album zatytułowany po prostu Big Red Machine trafi na półki sklepowe 31 sierpnia nakładem wytwórni Jagjaguwar.

Na krążku znajdzie się 10 utworów. Za produkcję nowego materiału odpowiedzialny jest Justin i Aaron oraz Brad Cook, a za miksy Jonathan Low. Debiutanckie wydawnictwo zwiastują cztery utwory: Forest Green, Lyla, Gratitude oraz Humnostic.

W 2008 r., zanim muzycy mieli okazję spotkać się osobiście, Aaron wysłał Justinowi wstępną wersję piosenki Big Red Machine, która miała się znaleźć na albumie Dark Was the Night. Po dziesięciu latach przyjaźni i współpracy powstało w sumie 10 utworów. Muzycy pracowali nad nowym materiałem przez ostatnie dwa lata. Za podstawę posłużyły im improwizowane sety, które grali na żywo na festiwalu the Eaux Claires, Haven i Sounds from a Safe Harbour latem 2017 r. prezentując robocze wersje kompozycji. Artyści do nowego projektu zaprosili wiele osób z kolektywu PEOPLE.