Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Cydr Lubelski Spragnieni Lata – powraca seria letnich koncertów

Duet Smolik/Kev Fox, Marcelina, Kasia Lins i Bitamina zagrają podczas 7. edycji trasy koncertowej Cydr Lubelski Spragnieni Lata. Łączy ich pasja i kreatywność, ale każdy z nich ma swój sposób na zaczarowanie publiczności.

Tegoroczna trasa Cydr Lubelski Spragnieni Lata startuje 14 lipca we Wrocławiu. Potem zagości w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Lublinie, gdzie 15 września odbędzie się wielki finał połączony z Lubelskim Świętem Młodego Cydru. Artyści już zapowiadają, że na plenerowe lato szykują nowości! Będzie energetycznie i orzeźwiająco.

Cydr Lubelski Spragnieni Lata to cykl koncertów, latem plenerowych a zimą klubowych, prezentujących najnowsze projekty młodych polskich muzyków. W kolejnych edycjach trasy biorą udział artyści zmieniający scenę muzyczną, bezkompromisowi, niezależni, mający świetny kontakt z publicznością i gwarantujący ogromną porcję pozytywnej energii.

Do tej pory w przedsięwzięcie zaangażowali się m.in: Natalia Przybysz, Marika, Skubas, Julia Marcell, Xxanaxx, The Dumplings, Gooral, Natalia Grosiak czy Bovska.

TERMINARZ
WROCŁAW 14.07
WARSZAWA 21.07
GDAŃSK 04.08
POZNAŃ 11.08
LUBLIN 15.09

KASIA LINS

Od 2013 roku Kasia Lins, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów pracowała nad własnym stylem, który można określić jako nostalgiczny pop z elementami rocka, soulu i folkloru. W tym roku wydała swoją pierwszą debiutancką płytę Wiersz ostatni. Oryginalny wokal jest tu wzbogacony delikatnym tłem gitary elektrycznej oraz unikalnym brzmieniem takich instrumentów jak ud czy wurlitzer.

MARCELINA

Za swój debiutancki krążek Marcelina otrzymała nominację do Fryderyków. Była to pierwsza z szeregu nagród w jej karierze. Jej singlowa piosenka Karmelove, w której gościnnie wystąpił Piotr Rogucki, podbiła serca słuchaczy, osiągając ponad 17 milionów wyświetleń na YouTube. Artystka wystąpiła m.in. na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Cook Live czy Woodstock, a także na koncertach w Londynie, Paryżu czy Japonii. Podczas trasy Spragnieni Lata zaprezentuje materiał, który za sprawą producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings) został wzbogacony elektronicznymi brzmieniami. Jak sama mówi, to swoboda i naturalność wpłynęły na radosny, beztroski klimat najnowszych piosenek.

SMOLIK/KEV FOX

Polskiego multiinstrumentalistę Smolika i brytyjskiego wokalistę o magnetyzującej barwie głosu Keva Foxa połączyła wspólna pasja tworzenia nowych brzmień. Ich pierwszy album powstał w 2015 roku i szybko osiągnął status platynowego. Otulające brzmienia i akustyczne melodie, urozmaicone mocniejszymi gitarowymi riffami urzekły fanów już na krążku. Ale prawdziwą moc ich muzyki da się poczuć tylko na koncertach.

Bitamina

Hip-hop, jazz i połamane bity najlepiej charakteryzują Bitaminę, czyli Amara, Mateusza i Piotra, muzyków, którzy grają razem już od 2005 roku. Bilety na ich koncerty wyprzedają się zaraz po ogłoszeniu daty, a pełne fantazji albumy, od Listów Janusza przez Plac Zabaw po najnowszą Kawalerkę, spotykają się z niesamowicie pozytywnym odbiorem słuchaczy. Ostatni krążek, pełen odniesień do osobistych doświadczeń, błyskawicznie stał się hitem na kanale YouTube. Do trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata muzycy Bitaminy podchodzą entuzjastycznie.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , Last modified: 29 kwietnia, 2018
Close
%d bloggers like this: