Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 9:36 am DZIAŁ NEWS

Czy ABBA wystąpi na Eurowizji 2024? — Mamy odpowiedź

13 maja szwedzka piosenkarka Loreen wygrała Eurowizję po raz drugi. Szwedzka piosenkarka, która wygrała w 2012 roku z utworem Euphoria, ponownie zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu z utworem Tattoo. Zwycięstwo to jest kamieniem milowym w historii festiwalu, ponieważ niewielu artystom udało się wygrać dwukrotnie.

Po tym zwycięstwie konkurs powróci do Skandynawii po raz siódmy w 2024 roku i zbiega się z 50. rocznicą przełomowego zwycięstwa ABBA. Szwedzki zespół wygrał konkurs w 1974 roku piosenką Waterloo i to wydarzenie uważa się za moment rozpoczęcia wielkiej, światowej kariery.

W rezultacie fani konkursu spekulowali, czy grupa wystąpi w konkursie w roku 2024.

Abba na konkursie Eurowizji w 2024 roku?

Waterloo ABBA

Kiedy BBC zapytało członka ABBA, Benny’ego Anderssona, czy możemy liczyć na to, że zespół pojawi się na scenie w jego ojczyźnie w przyszłym roku, odpowiedział:

Nie chcę tego robić. A jeśli ja nie chcę, to inni też nie chcą. (…) jeśli ktoś mówi „nie”, to jest to „nie”.

Benny Andersson w wywiadzie dla BBC

Björn Ulvaeus dodał: „Możemy świętować 50-lecie ABBY nie będąc na scenie„.

Obaj udzielili wywiadu brytyjskim mediom z okazji pierwszej rocznicy ich wirtualnych koncertów Abba Voyage, które zawierają cyfrowe rekonstrukcje czterech członków zespołu.

ABBA Voyage – Official First Look Trailer

Ulvaeus przyznał, że reakcja publiczności na londyński koncert przekroczyła „wszelkie oczekiwania”. „To emocjonalne połączenie było dla nas najważniejsze”, co „jest fantastyczne” – dodał. Uważa on również, że zastosowana innowacyjna technologia będzie w przyszłości wykorzystywana do tworzenia awatarów zmarłych artystów, którzy nie są w stanie wyrazić na to zgody i tworząc dylemat (moralny i etyczny – przyp. red.) zarówno dla producentów, jak i odbiorców.

Ostatni Album ABBY jest naprawdę ostatnim

Jeśli chodzi o nową muzykę grupy, ostatnim albumem ABBA był Voyage, wydany w 2021 roku, który zawiera single: I Still Have Faith In You i Don’t Shut Me Down. Zapytany, czy zespół wyda kolejne albumy: „Nie, Voyage był ostatnim albumem, który od nas usłyszysz”, Ulvaeus pozostał otwarty na pomysł powrotu zespołu w kolejnych projektach w pełni wykorzystujących nowe i pojawiające się technologie.

Zdjęcie: 1 — WikiMedia / 2 — YouTube Schlagerarkivet

(Visited 169 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 5 czerwca, 2023
Close
%d bloggers like this: