Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Albumy, DZIAŁ NEWS

Dajmy Jazzu! Wyjątkowa kolekcja płyt w Media Markt

Dajmy Jazzu! to nowa kolekcja płyt, stworzona z udziałem znakomitego znawcy muzycznych gatunków – Hirka Wrony. W serii dostępnych będzie pięć dwupłytowych albumów z największymi jazzowymi przebojami.

To nie lada gratka zarówno dla wiernych fanów jazzu, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją muzyczną przygodę z nim. Premiery albumów odbędą się 2 i 10 grudnia, a kolekcja będzie dostępna w sklepach Media Markt oraz na stronie www.mediamarkt.pl.

Pierwszymi dźwiękami „niepoważnymi”, które do mnie dotarły był jazz. Wcześniej słuchałem
i grałem jedynie Bacha, Mozarta, Beethovena, Wieniawskiego i Chopina. (…) Kiedy jednak zagrał na fortepianie Herbie Hancock, zrozumiałem, że to coś więcej niż muzyka
– to miłość od pierwszego wejrzenia – tak o swojej fascynacji jazzem pisze Hirek Wrona, współtwórca kolekcji „Dajmy Jazzu!”.

Albumy Dajmy Jazzu! to zaproszenie do wędrówki przez dźwięki kojące, niosące relaks, ale i uczące historii muzyki. Twórcom albumów udało uchwycić się niezwykły klimat Storyville, Harlemu, Cotton Club czy Tramjazzu. Kolekcja obejmować będzie pięć dwupłytowych albumów, opracowanych według różnych przewodnich tematów muzycznych: Latin Sounds, Christmas Jazz, Jazz Ladies, Jazz For Lovers, Cool Jazz. Z czasem kolekcja będzie rozszerzana o kolejne propozycje.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 4 grudnia, 2016
Close
%d bloggers like this: