Dakh Daughters to ukraiński zespół teatralno-muzyczny, występujący w gatunku „dziwacznego kabaretu” i spektaklu teatralnego. Dakh Daughters są bezpośrednio związani z kijowskim teatrem „Dakh”, którego założyciel  – Vladislav Troitsky – bierze udział w inscenizacji spektakli Dakh Daughters.

Eksperymentalny kolektyw teatru „Dakh”na swoich koncertach łączy ukraiński folk, francuski rap i dżem reggae, klasyczne instrumenty, jasny makijaż i ekstrawaganckie obrazy.

Album „Air” zawiera 7 utworów. Tą płytę można określić jako niebanalną i żrącą mieszankę poezji. Album jest wypełniony cytatami z ukraińskich pieśni ludowych i wyróżnia się wyjątkowością stylu muzycznego. Oto unikalny ukraiński folklor i niezwykłe kombinacje stylów muzycznych, które Dakh Daughters umiejętnie wykorzystują w swojej muzyce.

Nowe utwory są filozoficzne, smutno-ironiczne, wydaje się, nawet bardzo osobiste.”– tak określają swoją nową płytę muzyczną członkinie Dakh Daughters na swojej stronie na Facebooku.

Na początku tego roku Dakh Daughters występowały na scenie festiwalu GlobalFest w Nowym Jorku. Dziewczyny zaskoczyły amerykańskich krytyków swoją niezrównaną i wyjątkową osobowością. The New York Times i Rolling Stone pisali o nich: „najbardziej niesamowity pokaz  festiwalu” i zauważając, że ich utwory są „dowcipne, wywrotowe i zuchwałe”.

Pierwszy album Dakh Daughters – „If” ukazał się dwa lata temu i zawierał dziewięć utworów.