Start.Rec to tytuł debiutanckiego albumu Eryka Waszczuka, młodego 14-letniego wokalisty, uczestnika pierwszej edycji programu The Voice Kids, z którego odpadł na etapie Bitew.

Tytuł debiutanckiej płyty ma dwa znaczenia. Pierwsze – oznacza początek muzycznej drogi , przygody, na którą złożyła się praca w studiu, pierwsze profesjonalne nagrania oraz autorskie piosenki. Drugie – w brzmieniu kojarzy się z serialem „Star Trek” – czyli z podróżami w kosmos, bo do takiej sytuacji można porównać wiele elementów, które złożyły się na drogę przebytą od momentu odpadnięcia z programu The Voice Kids do realizacji materiału na debiutancki album.

Ponad rok ciężkiej pracy, pomysłów, zbierania środków potrzebnych na sfinansowanie projektu, koncertów, spotkań z fanami i realizacji marzenia pt. nagranie albumu. Na materiał zawarty na krążku złożyły się autorskie kompozycje jak również zaaranżowane na nowo covery.

Ta płyta to poszukiwanie siebie i swojej muzycznej drogi. Do współpracy udało się zaprosić cenionych producentów i muzyków. Autorem i producentem większości utworów jest Szymon Folwarczny,. Dwa utwory stworzył Tomasz „Konfi” Konfederak – lider i założyciel zespołu Ha Dwa O. Piosenki Jego autorstwa zostały wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych przez Josha Harrisa –  jednego z najbardziej znanych i cenionych amerykańskich remixerów, DJ-ów i producentów.

Autorem jednej kompozycji jest Michał Kush (na co dzień producent Darii Zawiałow). Na krążku usłyszymy świetnych muzyków. Na gitarach zagrał Robert Zając, na perkusji Łukasz Zając, na saksofonie Marcin Kajper, a na instrumentach klawiszowych Łukasz Kozera.

Lista utworów:

1. Horyzont
2. Zamień się ze mną na marzenia (feat. Mario Szaban)
3. When A Man Loves A woman
4. Świat ze snu
5. Heartbeat
6. Gdy podasz mi dłoń
7. One
8. Śpiewam i gram
9. Without You
10. Jak w niebie
11. Listen
12. Na nieznany ląd
13. Mercy
14. Gdy blisko jesteś Ty (feat. Zuzia Janik)
15. Zamień się ze mną na marzenia (Acoustic version) (Bonus track)
16. Gdy blisko jesteś Ty (Eryk solo version)
Wersja Digital wzbogacona została o utwory w wersjach singlowych:
17. Horyzont (Radio Edit)
18. Świat ze snu (Radio Edit)
19. Gdy podasz mi dłoń (Radio Edit)
20. Śpiewam i gram (Radio Edit)
21. Jak w niebie (Radio Edit)
22. One (Single version)