Dwa Sławy czyli Jarek Steciuk i Radek Średziński to raperzy określani jako prekursorzy w Polsce comedy hip-hopu, którzy po kilku latach zdobyli zasłużoną sławę dzięki płycie Ludzie Sztosy. Na początku 2017 wydali nowy album Dandys Flow, na którym znalazły się trochę dojrzalsze teksty, ale dalej raperzy pokazują w swoich kawałkach, że w życiu jest miejsce na żart i ironię.

Dandys Flow jest połączeniem cwaniactwa i sarkazmu raperów, które znamy z poprzednich płyt oraz pewnej dojrzałości, ponieważ są tu poruszane poważniejsze tematy, między innymi więcej tekstów dotyczy relacji z kobietami oraz przemijającego czasu. Jedną z pierwszych wydanych piosenek była Zabierz mnie gdzieś, która opisuje irytujące zachowania wielu kobiet, które przedstawiają w prześmiewczy sposób. Jednak na płycie znajduję się utwór Estrogen, który pokazuje odmienne podejście do tematu. Mówią o tym, że życie z kobietą może być bardzo ciężkie, ale bez niej jest jeszcze gorzej. Jest to jeden z kawałków, o które byśmy nie podejrzewali raperów. Fani przyjęli z wielką aprobatą takie wydanie Dwóch Sławów, ponieważ ciężko oprzeć się cynicznym raperom, którzy w końcu pokazują swoje wrażliwe oblicze.

Płytę kończy utwór A Może By Tak?, w którym raperzy wykazali się większą dojrzałością i wrażliwością niż kiedykolwiek wcześniej. Nawiązują do przemijającego czasu oraz mówią o tym, że może miejsce w życiu, w którym się teraz znajdują, nie cieszy ich tak jak mogłoby się słuchaczom wydawać. Mają ochotę odpocząć od tłumów ludzi, życia w ciągłym pośpiechu, ponieważ ich zdaniem to właśnie miasto jest przyczyną wielu negatywnych sytuacji.

Mimo nowego oblicza twórczości Dwóch Sławów zostali oni przy swoich zabawnych, cwaniackich zagrywkach i kilka kawałków jest nagranych w bardzo prześmiewczym stylu, w których drwią z pewnych zachowań lub dodają sprytne hashtagi zmieniające wydźwięk tekstu. Przykładowo piosenka Pengaboys jest kawałkiem całkowicie imprezowym, o pieniądzach, która ma spełniać funkcje typowo rozrywkowe, bez skłaniania słuchaczy do większych refleksji.

Połączenie dojrzalszej tematyki i uwielbianego przez fanów nonszalanckiego stylu raperów okazało się strzałem w dziesiątkę. Album Dandys Flow zyskał miano złotej płyty oraz przez pewien czas utrzymywał się na 1 miejscu listy OLiS czyli najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.