Grupa Editos ogłosiła premierę wyjątkowego wydawnictwa The Blanck Mass Sessions. Będzie to nacechowana elektroniką alternatywna wersja albumu Violence.

Z okazji Record Store Day krążek trafi do sprzedaży w limitowanej wersji na kolorowym winylu, a od 5 maja będzie dostępny w innych formatach. Płyta ukaże się pod szyldem wytwórni Play It Again Sam. Na albumie znajdzie się 8 kompozycji przearanżowanych przez producenta Blanck Massa, który współpracował z zespołem przy albumie Violence. Na płycie znajdzie się również nowy utwór Barricades, do którego powstał teledysk. Za jego realizację odpowiada Hi-Sim Studios.

„Myślałem o mechanicznej naturze muzyki. O niesamowitych maszynach, w których nieustannie zachodzą procesy odpowiedzialne za ich funkcjonowanie. To jednak niedoskonałości przywołują pewien ludzki element. Postanowiłem sprawdzić, co się wydarzy kiedy ten system zawiedzie i najmniejsze błędy doprowadzą do katastrofy ” – mówi Hi-Sim.

Historia The Blanck Mass Sessions rozpoczęła się w 2017 r. kiedy zespół zaprosił do współpracy Benjamina Johna Powera. Blanck Mass dokonał nagrań, które miały być budulcem Violence. Następnie grupa zaprosiła producenta Leo Abrahamsa, który odnalazł złoty środek i połączył surowe dźwięki Editors z rzadką dzikością oryginalnych produkcji Blanck Mass. Podczas gdy to połączenie trzech twórczych wpływów przekształciło się w Violence, wersje Benjamina pozostały dziełem sztuki wartym ich własnego wydania.

Tracklista:
1. Barricades
2. Cold
3. Hallelujah (So Low)
4. Violence
5. Darkness At The Door
6. Nothingness
7. Magazine
8. Counting Spooks