Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Efterklang przyjadą do Polski na dwa koncerty!

Ukochany przez polskich fanów, duński zespół Efterklang, wraca na koncertowy szlak. Po prawie 6 latach nieobecności, wystąpią w Polsce na dwóch koncertach – 8 października w Warszawie (NIEBO) i 9 października w Krakowie (ZetPeTe).

Efterklang od prawie dwóch dekad, zachwyca swoimi pop-artowymi melodiami, nieustannie testując nowe możliwości brzmieniowe. Nie zadowalają się starymi patentami, dlatego z każdym albumem, eksplorują nowe kierunki, instrumenty i zaskakujące połączenia. Końcowym efektem zawsze są wybitne piosenki, wyróżniające się oryginalnym brzmieniem i rozbudowanymi aranżacjami. Ich nagrania przywołują dokonania Mogwai, Sigur Ros, Talk Talk, The National czy Radiohead.

4 lata temu grupa wydała zaskakujący album Piramida. Nieustająco rozwijające się trio, stworzyło album oparty na dźwiękach z arktycznej wyprawy, gdzie zarejestrowali hałasy i używali ich jak instrumentów. Na ich podstawie konstruowali rytmy i melodie. Wzbogacili je także bardziej tradycyjnym instrumentarium, w wykonaniu wybitnych muzyków.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: Efterklang

Efterklang tworzą nietuzinkowi muzycy, którzy jak dotąd rozwijali się na kilku polach – produkowali filmy, współtworzyli festiwale, a nawet własną stację radiową. Przede wszystkim to zespół, który występował na całym świecie, mając na swoim koncie, także występ w kultowej Opera House w Sydney. W 2014 roku zagrali spektakularny koncert pod nazwą The Last Concert, który sugerował, że jest to ich pożegnanie. Tak naprawdę, był to początek okresu refleksji i kolejnych eksperymentów, podczas którego narodził się dodatkowy projekt Liima (z Tatu Rönkkö) i zaowocował dwoma wydawnictwami.

2019 rok to powrót starej formuły Efterklang. Zespół wystąpią 8 października w Klubie Niebo w Warszawie i 9 października w ZetPeTe w Krakowie. Bilety w sprzedaży na: eBilet | GoOut | Empikbilety | Going. i w stacjonarnych punktach sprzedaży.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: Efterklang
(Visited 1 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 24 lipca, 2019
Close
%d bloggers like this: