Słynny zespół, rozpoznawalny przez Polaków w każdym wieku powraca! Elektryczne Gitary, dowodzone przez wokalistę Kubę Sienkiewicza, wydają nowy album, zatytułowany 2020! Wydawnictwo ukaże się już 30 kwietnia nakładem SP Records.

Będzie to płyta dosyć ciekawa, zwłaszcza że ukazuje się w trudnym niewątpliwie czasie – opowiada Kuba Sienkiewicz, lider formacji. Na album złoży się dwanaście premierowych kompozycji, z tekstami Kuby Sienkiewicza i Piotra Łojka. Zawarte zostały także dwa bonusy – nowe, zaskakujące aranżacje dwóch wielkich hitów, Dzieci oraz Człowiek z liściem. Nie zabraknie charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt – za sprawą producenta, Sławka Pietrzaka.

Dotychczas ukazały się dwa utwory zapowiadające nowy album – Najwyższa pora oraz Ósmy trzeci

Kolejna zapowiedź muzyczna płyty 2020 ukaże się już w wielkanocny poniedziałek – swoją premierę będzie miał wówczas teledysk Podróżnicze sny, promujący trzeci singiel z albumu.

Wydawnictwo ukaże się 30 kwietnia nakładem wytwórni SP Records – na płycie CD oraz podwójnym winylu. Oba nośniki można zamawiać od jutra w internetowym sklepie SP Records.