Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 1:26 pm DZIAŁ NEWS

Eurowizja 2024. Poznaliśmy gospodarza przyszłorocznego konkursu.

Organizator przyszłorocznego konkursu, szwedzki nadawca publiczny SVT, ogłosił, że w 2024 roku to Malmoe będzie miejscem, w którym odbędzie się konkurs piosenki Eurowizji. To położone w południowej Szwecji miasto zwyciężyło nad większymi metropoliami, takimi jak Sztokholm i Goeteborg.

Malmoe Arena będzie gościć finał konkursu Eurowizji 11 maja 2024 roku, a eliminacje odbędą się 7 i 9 maja. Miejsce to może pomieścić aż 12 tysięcy widzów.

Prezes SVT, Hanna Stjaerne, podkreśliła w oświadczeniu, że Malmoe jest kreatywnym miastem o bogatym życiu kulturalnym, które może zorganizować festiwal dla całej Europy w sposób zrównoważony, nie tylko finansowo. Hala widowiskowa, komunikacja i logistyka są już dostępne i nie ma potrzeby ich budowania.

W Sztokholmie dwa stadiony zdolne do pomieszczenia tysięcy widzów były już zarezerwowane na inne wydarzenia, a sala koncertowa Globen (Avicii Arena) jest nieczynna z powodu remontu. Władze stolicy zaproponowały tymczasową scenę na terenie portu, ale wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami.

Hala Scandinavium w Goeteborgu została uznana za przestarzałą i nieodpowiednią do organizacji konkursu Eurowizji. Natomiast miasto Örnsköldsvik na północy Szwecji, które liczy 30 tysięcy mieszkańców i wyraziło chęć zorganizowania wydarzenia, zostało odrzucone z powodu braku wystarczającego zaplecza hotelowego oraz słabej infrastruktury komunikacyjnej.

Szwecja będzie gościć konkurs Eurowizji po raz siódmy. W przeszłości odbywał się on trzy razy w Sztokholmie, dwa razy w Malmoe i jeden raz w Goeteborgu.

(Visited 107 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 9 lipca, 2023
Close
%d bloggers like this: