Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ WIDEO, Filmy

Filmy promocyjne – co to właściwie jest?

Każda firma, która poważnie traktuje swoją obecność na rynku, niezależnie od branży, w której działa, zdaje sobie sprawę z tego jak ważny jest marketing i promocja. Dzisiaj już nie wystarczą ulotki czy banery reklamowe. Przez ostanie lata zmieniło się postrzeganie promowania firmy. Teraz, żeby dotrzeć do jak największej liczby klientów, trzeba stawiać na niebanalne formy promocji.

Dużą popularnością cieszą się blogi firmowe, fanpage’e i szeroko pojęta obecność w mediach społecznościowych. Jest to związane z tym, żeby być możliwie najbliżej potencjalnych klientów. Bardzo dobrą formą reklamy jest film promocyjny. Dzięki dobrze zrealizowanemu filmowi, firma może pokazać swoją markę, a nie tylko produkty, które sprzedaje. Jest to świetny sposób na kreowanie wizerunku. Taki film jest także narzędziem przy wprowadzaniu na rynek nowej usługi lub produktu. Możliwości, jakie dają filmy promocyjnie, są ogromne i sprawdzą się w momencie, kiedy firma chce odświeżyć swój wizerunek.

Produkcja filmów promocyjnych różni się nieco od produkcji filmów reklamowych. Promocyjne są dłuższe, ponieważ nie chodzi w nich tylko o sprzedaż produktu, ale o pokazanie wyjątkowości firmy. Film promocyjny trwa więcej niż 30 sekund i posiada fabułę. Opowiadana w nich historia musi składać się z początku, rozwinięcia i pointy, czyli przypomina klasyczny film. Za pomocą takiego filmu można przedstawić historię firmy, największe dokonania, plany na przyszłość a także wpleść elementy reklamowe. Do produkcji filmu promocyjnego można zaprosić pracowników, którzy mogą powiedzieć kilka słów. Z pewnością zwiększy to wiarygodność, ale również dobrze wpłynie na cały zespół integrując go ze sobą. Często wykorzystuje się też opinie i rekomendacje klientów. To wszystko razem podnosi atrakcyjność firmy, jej produktów czy usług. Aspekt reklamowy i marketingowy to jedno, ale za pomocą filmów promocyjnych można zdobywać wykwalifikowanych pracowników. W dzisiejszych czasach nie wystarczy już zamieścić ogłoszenie w internecie, żeby znaleźć wartościowego pracownika.

Jak pokazują te przykłady, zastosowanie filmów promocyjnych ma szerokie zastosowanie. Budowanie marki powinno być priorytetem każdej firmy a nie da się tego osiągnąć bez odpowiedniego marketingu i promocji. Na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w realizacji takich projektów. Warto skorzystać z ich usług i dać się poznać większej liczbie odbiorców. Filmy promocyjne, wizerunkowe czy reklamowe to najlepszy sposób na to, żeby odnieść sukces na rynku.

(Visited 12 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 17 grudnia, 2020
Close
%d bloggers like this: