Sonbird kończą swoją jesienną trasę, która zapowiadała ich debiutancki album. Na finał zagrają w Krakowie, Lublinie oraz w Gdańsku podczas specjalnego koncertu TVN promującego film „Miłość jest wszystkim”.

W najbliższy piątek (7 grudnia) Sonbird zagrają w krakowskim Klubie Studio w ramach wydarzenia Synestezje. W sobotę po raz pierwszy odwiedzą Lublin i Dom Kultury. Gościem specjalnym podczas tego koncertu będzie runforrest.

Finałem jesiennej trasy koncertowej będzie specjalny występ w Gdańsku na Ołowiance. Wydarzenie organizowane jest przez telewizję TVN oraz promuje świąteczny film „Miłość jest wszystkim”, w którym w jednej ze scen można usłyszeć utwór Ląd Sonbird. Koncert transmitowany będzie na antenie TVN w godzinach 17:00 – 19:00.

07.12 Kraków – Klub Studio
Synestezje Festiwal

08.12 Lublin – Dom Kultury
gość: runforrest

Zespół Sonbird tworzy czwórka przyjaciół z Żywca, którzy mimo młodego wieku trafnie potrafią opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę. Ich dotychczasowy dorobek sprowadza się do szybko zapracowanej opinii świetnego zespołu koncertowego. Debiutancka płyta, nad którą aktualnie cały czas pracują, zapewne wyniesie zespół wysoko. Cała tajemnica polega na zgrabnych, indierockowych piosenkach, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem. Fani James czy Travis, ale też Myslovitz, na pewno docenią.

Na początku lipca do sprzedaży trafiło miniwydawnictwo Sonbird EP, które w wersji fizycznej dostępna jest w sklepie internetowym Jazzboy oraz podczas koncertów.