Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Recenzje

Grimes – Miss Anthropocene (2020), recenzja Patryka Tarachoń

Na nowy album Grimes musieliśmy czekać aż 5 lat! Czy krążek ,,Miss Anthropocene” stał się godnym na…

Na nowy album Grimes musieliśmy czekać aż 5 lat! Czy krążek ,,Miss Anthropocene” stał się godnym następcą ,,Art Angels” wydanym w 2015 roku? Przekonajmy się!

Grimes jest pochodzącą z Kanady popową artystką, która śpiewa, komponuje oraz jest producentką muzyczną. Nazywa się Claire Boucher (ur. 17 marca 1988 w Vancouver). Ma na swoim koncie kilka albumów, a ,,Miss Anthropocene” jest jej 5 krążkiem, który dziś wspólnie przesłuchamy. Wokal Grimes charakteryzuje się spokojnym i hipnotyzującym stylem. Jej muzyka jest zmysłowa oraz dynamiczna. Czy zabrakło tego na nowym albumie, którego premiera odbyła się 21.02.2020 roku?

Emocje na ,,Miss Anthropocene”

Zamknij oczy, a teraz wyobraź sobie, że biegniesz w zwolnionym tempie wśród piorunów. Otaczają Cię zatrzymane w czasie krople deszczu, a Ty jesteś w tym wszystkim stanowczą, a zarazem spokojną osobą. Jesteś w otoczeniu lasów deszczowych Amazonii, a między gałęziami i liśćmi rozpraszają się promienie zachodzącego słońca. Taki jest album ,,Miss Anthropocene” Grimes. Utwory na płycie bardziej pomogą się odprężyć, zrelaksować i uspokoić.

Płyta ma szansę spodobać się zwłaszcza tym, którzy lubią bardziej dynamiczne i elektroniczne rytmy. Kompozycje z albumu mogą przypaść do gustu również tym, którzy na ogół lubią spokojną i delikatną muzykę. Muzyka jest hipnotyzująca, a przy tym zupełnie wyłączająca umysł.

Człowiek przestaje się przy niej skupiać, nie zważa na to, co dzieje się dookoła. Dlatego z jednej strony gorąco polecam album sportowcom, którzy chcą poczuć przypływ mocy podczas treningu, biegania, natomiast odradzam wszelkim kierowcom, rolkarzom itd. Na albumie ,,Miss Anthropocene” , nie brakuje muzyki pop, drum n’ bass, gitarowych brzmień, czy nawiązania do hip-hopu.

Ukryte znaczenia od Grimes

Podobnie jak poprzednie płyty, również na ,,Miss Anthropocene” możemy dopatrzyć się ukrytych znaczeń i żywiołów (np. miss oznacza żywioł kobiety). Określenie „Anthropocene” nawiązuje do odkrycia antropoceny w środowisku naukowym, określa epokę geologiczną, w której człowiek przyczynił się do zmian w ekosystemie. Zresztą nie powinno nas to dziwić. Grimes od samego początku swojej kariery podążała za znanymi trendami, wyznaczała nowe, a przy tym podnosiła poprzeczkę z każdym kolejnym wydawnictwem na swoim koncie. W swojej muzyce nawiązuje do obecnych problemów, dając tym samym wyraźny apel. Ciekawi nas ile ukrytych znaczeń udało Ci się odkryć?

Dla kogo jest nowy album od Grimes

Myśląc o płycie ,,Miss Anthropocene” nasuwają mi się na myśl dwa słowa – niezapomniana podróż. To, co album robi z wyobraźnią, jak zatrzymuje czas i wypełnia serce pustką, jest piękne i niepokojące. Momentami piosenki przyśpieszają bicie serca, a chwile później pozwalają się rozpłynąć. Słowa są bardzo zrozumiałe, chociaż nie zawsze. Wyraźnie wyśpiewane oraz idealnie wpisujące się w klimat muzyki w tle, dają nam silny przekaz, aby nie stać obojętnie obok tego, jak ludzkość wspólnie doprowadza świat do katastrofy.

Jeśli szukacie albumu, który, chociaż na chwilę pozwoli Wam oderwać się od codziennych trosk, odprężyć i na chwilę wyłączyć, album ,,Miss Anthropocene” zdecydowanie może się Wam spodobać.

Źródła:

PrzystanekNauka.us.edu

(Visited 19 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , Last modified: 20 marca, 2020
Close
%d bloggers like this: