Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Albumy, DZIAŁ NEWS, Informacje ogólne

Grupa CAN wyda „The Singles”

Grupa CAN zapowiedziała wydanie wyjątkowej płyty. Na albumie znajdzie się kolekcja wszystkich singli, jakie do tej pory wydał zespół.

Krążek nosi tytuł The Singles i trafi na półki sklepowe już 16 czerwca nakładem wytwórni MUTE. Album będzie dostępny na potrójnym winylu, na CD oraz w formie elektronicznej. Na albumie znajdą się takie znane utwory jak Halleluwah, Vitamin C, I Want More, Silent Night, czy Turtles Have Short Legs.

Formacja CAN powstała w 1967 r, a ich debiutancki krążek Monster Movie ukazał się w 1969 r. Twórczość zespołu wykraczała poza granicę eksperymentalnej elektroniki, jazzu czy współczesnej muzyki klasycznej. Ich wpływ możemy odnaleźć w dziełach takich grup jak Joy Division czy Primal Scream, ale również awangardowych kompozytorów jak Bernhard Lang. Schmidt rozpoczął swoją karierę jako uczeń Stockhausen i Ligetiego. Dyrygował najlepszymi orkiestrami zarówno w Niemczech jak i za granicą. Bodźcem do powołania zespołu była muzyka Jimiego Handrixa oraz Franka Zappy. Tym niemniej Schmidt nigdy nie zapomniał o swoich awangardowych korzeniach. To właśnie jemu zespół zawdzięcza swój muzyczny eklektyzm.

Oto tacklista:
1 Soul Desert
2. She Brings The Rain
3. Spoon
4. Shikako Maru Ten
5. Turtles Have Short Legs
6. Halleluwah (Edit)
7. Vitamin C
8. I’m So Green
9. Mushroom
10. Moonshake
11. Future Days (Edit)
12. Dizzy Dizzy (Edit)
13. Splash (Edit)
14. Hunters And Collectors (Edit)
15. Vernal Equinox (Edit)
16. I Want More
17. …And More

(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 3 czerwca, 2017
Close
%d bloggers like this: