Grupa CAN zapowiedziała wydanie wyjątkowej płyty. Na albumie znajdzie się kolekcja wszystkich singli, jakie do tej pory wydał zespół.

Krążek nosi tytuł The Singles i trafi na półki sklepowe już 16 czerwca nakładem wytwórni MUTE. Album będzie dostępny na potrójnym winylu, na CD oraz w formie elektronicznej. Na albumie znajdą się takie znane utwory jak Halleluwah, Vitamin C, I Want More, Silent Night, czy Turtles Have Short Legs.

Formacja CAN powstała w 1967 r, a ich debiutancki krążek Monster Movie ukazał się w 1969 r. Twórczość zespołu wykraczała poza granicę eksperymentalnej elektroniki, jazzu czy współczesnej muzyki klasycznej. Ich wpływ możemy odnaleźć w dziełach takich grup jak Joy Division czy Primal Scream, ale również awangardowych kompozytorów jak Bernhard Lang. Schmidt rozpoczął swoją karierę jako uczeń Stockhausen i Ligetiego. Dyrygował najlepszymi orkiestrami zarówno w Niemczech jak i za granicą. Bodźcem do powołania zespołu była muzyka Jimiego Handrixa oraz Franka Zappy. Tym niemniej Schmidt nigdy nie zapomniał o swoich awangardowych korzeniach. To właśnie jemu zespół zawdzięcza swój muzyczny eklektyzm.

Oto tacklista:
1 Soul Desert
2. She Brings The Rain
3. Spoon
4. Shikako Maru Ten
5. Turtles Have Short Legs
6. Halleluwah (Edit)
7. Vitamin C
8. I’m So Green
9. Mushroom
10. Moonshake
11. Future Days (Edit)
12. Dizzy Dizzy (Edit)
13. Splash (Edit)
14. Hunters And Collectors (Edit)
15. Vernal Equinox (Edit)
16. I Want More
17. …And More