Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 9:47 pm DZIAŁ NEWS, DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Felietony, Premierowe Utwory

Guns N’ Roses wydali nowy singiel

Kilka dni temu ukazał się utwór „Perhaps”. Czy to zapowiedź nowej płyty Guns N’ Roses?

Guns N’ Roses to pewnego rodzaju muzyczny fenomen. Zespół szturmem wdarł się na rockowa scenę w 1987 roku, po tym jak wydał album „Appetite for Destruction”. Wydane w 1991 roku dwupłytowe „Use Your Illusion” tylko potwierdziło wielkość Gunsów. Jednak od tamtej pory w zespole nastąpiło wiele zmian. Grupę, a zwłaszcza jej lidera – Axla Rose’a – przytłoczył sukces. Rose pokłócił się z kolegami z zespołu i zaczął tworzyć pod szyldem Guns N’ Roses z innymi muzykami. W 2008 roku zespół grupa wydała album „Chinese Democracy”. Chociaż większość fanów traktuje ten album bardziej jak solową płytę Axla z wynajętymi muzykami niż prawdziwych Gunsów.

W 2016 roku do Guns N’ Roses powrócili Slash i Duff McKagan, czyli członkowie oryginalnego składu. Od tamtej pory fani z utęsknieniem wyczekują nowej muzyki od, chociaż po części, oryginalnego składu Gunsów. Latem 2021 roku zespół wydał dwa nowe single, ale okazało się, że były to tylko nieco zmienione utwory, które powstały podczas nagrywania albumu „Chinese Democracy”. Slash i McKagan nie brali więc udziału w ich tworzeniu. Utwory „Absurd” i „Hard Skool” tylko zaostrzyły apetyty fanów, którzy coraz mocniej liczyli na nową muzykę od ich ulubionego zespołu. Na to, że świeże kawałki od Gunsów są coraz bliżej wskazywały też wypowiedzi Slasha i McKagana w mediach. Ten pierwszy podkreślał jednak, że zanim zespół wyda coś zupełnie nowego, wypuści kilka kawałków, które czekają na premierę.

Jednym z takich utworów jest „Perhaps”, który został wydany w miniony piątek. Nie jest to jednak zupełnie nowy utwór, ponieważ wczesne demo wyciekło do sieci już kilka lat temu. Sama piosenka jest niezła. Oczywiście na tle wielkich hitów Gunsów, wypada blado. Jednak po kilku odsłuchach nabiera na wartości. Moim zdaniem jest trochę w stylu płyty „Chinese Democracy”. Miejmy nadzieję, że to zapowiedź czegoś nowego od Guns N’ Roses. Do utworu powstał również teledysk, który prezentuje zespół podczas trasy koncertowej.

Nie liczyłbym na to, że grupie uda się nagrać coś na miarę ich pierwszych płyt, ale „Perhaps” to dobry prognostyk na przyszłość. Jeżeli zespół pójdzie tą drogą i nagra album w tym stylu, to może być on lepszy niż „Chinese Democracy”. Wiele wskazuje na to, że nowy album Gunsów jest coraz bliżej, ale fani wiedzą, że z tym zespołem nic nie jest pewne.

(Visited 157 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 21 sierpnia, 2023
Close
%d bloggers like this: