Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, Premierowe Utwory

„Idziemy w miasto” drugi singiel zespołu Organek z płyty „Ocali nas Miłość”

18 sierpnia będzie miała premierę piosenka Idziemy w miasto, drugi singiel z wydanej 30 lipca płyty Ocali nas miłość zespołu Organek, upamiętniającej 77. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Album Ocali nas miłość został stworzony przez zespół Ørganek z okazji 77 rocznicy Powstania Warszawskiego. Punktem wyjścia dla twórców były zdjęcia jednego z najsłynniejszych powstańczych fotoreporterów. Eugeniusza Lokajskiego ps. Brok. Tomasz Organek pod wpływem emocji powstańców oraz ulic Warszawy roku 1944 ujętych na fotografiach napisał teksty piosenek, które brzmią bardzo aktualnie. Album Ocali Nas Miłość to swego rodzaju most pomiędzy rokiem 1944 a 2021, który ma ważny przekaz, ocali nas miłość.

Historia Lokajskiego wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Sportowiec, bojownik o wolność, dokumentalista, ale nade wszystko artysta. Esteta. Z jego zdjęć, paradoksalnie dla czasu powstańczej pożogi, bije życie. Roześmiane młode kobiety, pary łączące się w małżeństwie aż Bóg ich nie rozłączy, mężczyźni silni w swej wierze w zwycięstwo. Jest w tym wszystkim jakaś porywająca poezja. Teksty bezpośrednio inspirowane jego zdjęciami dosłownie pisały się same„– mówi Tomasz Organek.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 12 sierpnia, 2021
Close
%d bloggers like this: