Imany przyjeżdża do Polski w ramach akustycznej trasy.

Wokalistka wystąpi 22 kwietnia w Poznaniu, w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, dzień później w Lubinie w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego, 24 kwietnia w Katowicach w Filharmonii Śląskiej i 26 kwietnia w Krakowie w Auditorium Maximum UJ, a także 27 kwietnia w Warszawie.

Pochodząca z wielodzietnej rodziny afrykańskich emigrantów artystka uważana jest za kolejne, po Zaz, objawienie na francuskiej scenie muzycznej. Do Paryża Imany przyjechała z Nowego Jorku gdzie przez siedem lat z powodzeniem kontynuowała karierę modelki. Zmęczona byciem tylko ‚wieszakiem na ubrania’, zrezygnowała z kariery na wybiegu i zajęła się tym, co uważała za swoje prawdziwe powołanie – muzyką. Imany oczarowała słuchaczy zjawiskowym, pełnym melancholii głosem. Na jednym z koncertów Imany zainteresował się senegalski producent, który odkrył Ayo. To on dopomógł artystce w realizacji jej największego marzenia – nagraniu albumu. W towarzystwie wybitnych muzyków Imany nagrała 12 anglojęzycznych utworów na płytę ‚Shape of a Broken Heart’. Longplay pokrył się potrójną platyną, a żywiołowe koncerty z jej udziałem przyciągają tłumy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBaasch ujawnia szczegóły albumu
Następny artykułSpring Break klubowo
Redaktor naczelny MusicLovers.pl oraz wielki fan muzyki. Muzyką interesuję się od dawna a od 5 lat prowadzę portal, początkowo sam - obecnie z kolegami z redakcji. Moje ulubione gatunki to: pop, rock, alternatywa, jazz.