Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Inne Brzmienia 2019: Ministry i Lee “Scratch” Perry headlinerami tegorocznej edycji

Ostatnie dni czerwca w Lublinie upłyną pod znakiem niezwykłych koncertów w ramach tegorocznej edycji festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2019. Headlinerami tegorocznej edycji wydarzenia są Ministry i Lee “Scratch” Perry.

Koncerty w ramach Inne Brzmienia 2019 odbywać się będą w dniach 27 – 30 czerwca w samym centrum miasta na Błoniach pod Zamkiem Lubelskim. Wstęp na koncerty, tak jak na wszystkie inne wydarzenia w ramach festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, jest wolny.

Inne Brzmienia to spotkanie różnych gatunków, stylów i harmonii, które łączą się w uniwersalnej dla wszystkich szerokości geograficznych potrzebie wyrażania siebie.

Ministry na jedynym koncercie w Polsce w 2019 roku!

Polscy fani zespołu Ministry mają powód do świętowania. To właśnie w Lublinie, na jedynym koncercie w Polsce, zagra założony w 1981 roku przez frontmana Ala Jourgensena zespół. Koncert odbędzie się w sobotę, 29 czerwca, o godzinie 22:15. Ministry tym samym zamknie Scenę Główną trzeciego dnia festiwalu. Zespół w Lublinie promować będzie wydany w 2018 roku album AmeriKKKant.

To nie jest płyta, będąca manifestem przeciwko Trumpowi i jego polityce. Chciałem raczej zadać podstawowe pytania o edukację, samoświadomość obywatelską, chęć poznania i zrozumienia świata. Ten album jest jak spojrzenie na siebie w lustrze i powiedzenie – czy naprawdę chcemy tak skończyć? Czy naprawdę chcemy być tacy, jakimi się dziś stajemy?

Ministry to amerykański zespół legenda. Założony został w Chicago w 1981 roku. Grupa wykonuje industrial metal z wpływami szeroko pojętej muzyki rockowej. Band ma na swoim koncie łącznie 14 albumów studyjnych, kilka wydawnictw koncertowych oraz EPek. Największą rozpoznawalność na świecie przyniósł im wydany w 1991 roku utwór Jesus Built my Hotrod, który szturmem wkroczył na listy przebojów na całym świecie. Piosenka pochodzi z krążka Psalm 69: The Way to Succeed and the Way to Suck Eggs, który do dziś uznawany jest za najważniejszą płytę w całym dorobku grupy.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: Ministry

Prosto z Jamajki do Lublina – LEE „SCRATCH” PERRY wystąpi na Innych Brzmieniach 2019!

Urodzony na Jamajce Lee “Scratch” Perry przyjedzie promować swoją twórczość do Lublina już 28 czerwca. Jego koncert zaplanowany jest na godzinę 20:30. Artysta zagra na Scenie Głównej. Warto dodać że wokalista zagra wraz z zespołem EasyRiddim Maker w skład którego wchodzą: Olivier Gangloff, Sébastien Kohler i JulienVigier

Lee “Scratch” Perry słynie z popularyzacji takich gatunków, jak reggae i dub. Jest również uważany za jedną z najważniejszych postaci na światowej scenie muzyki reggae. Na swoim koncie ma ponad 50 (!) wydawnictw muzycznych i kompilacji. Ostatni z nich ukazał się w maju tego roku i nosi tytuł Rainford.

Na przestrzeni lat muzyk współpracował praktycznie z każdą wielką postacią sceny reggae. Byli to m.in. wspomniany już Bob Marley, a także Max Romeo, Junior Murvin, Augustus Pablo, a nawet Joe Strummer z grupą The Clash.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: Lee “Scratch” Perry

The Herbaliser przylecą do Lublina prosto z Londynu!

Scenę Główną 28 czerwca swoim koncertem zamknie założona w latach 90. grupa The Herbaliser. Ich muzyka to połączenie jazzu, hip-hopu, funky oraz brzmień elektronicznych. Lublinie zespół wystąpi w dużym, 9-osobowym, koncertowym składzie.

Zespół został założony przez Olliego Teeba i Jake’a Wherry’ego. Łącznie na swoim koncie mają prawie 10 albumów studyjnych i wiele EPek. Ostatnim krążkiem jest Bring Out The Sound, który obecnie promują na koncertach na całym świecie.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: The Herbaliser

Dezerter wystąpi na Innych Brzmieniach 2019!

„Nie ma zagrożenia, każdy jest bezpieczny / Spełniają się marzenia, żołnierze są zbyteczni / Nie ma nienawiści, nie ma też miłości / Zło już nie istnieje, bo nie ma już ludzkości”

Słowa tej piosenki znają chyba wszyscy Polacy bez względu na rok urodzenia. Aż głupio przyznać, ale teksty ze spóźnionego debiutu Dezertera są dziś tak samo aktualne, jak w połowie lat 80. Zmieniają się ustroje, upadają imperia, powstają nowe, a mechanizmy wciąż te same. Ludzie niestety też. W 2019 roku zespół intensywnie koncertuje z albumem Underground Out of Poland jesteśmy pewni, że i w Lublinie wybrzmią utwory z tej, oraz tych nowszych, płyt legendarnego już zespołu.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: Dezerter

Warto pamiętać, że na festiwalu zagrają nie tylko wymieniani wyżej artyści. Jesteś ciekawy jaki jest pełen line-up? Zapoznasz się z nim na tej stronie. Jeśli chcesz poczytać o kolejnych wykonawcach na łamach naszego portalu zapraszamy już jutro!

(Visited 11 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , Last modified: 4 czerwca, 2019
Close
%d bloggers like this: