Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Inne

Jaką wybrać klawiaturę midi?

Wpis we Współpracy z PianoStore.pl

Wybierając klawiaturę midi należy zwrócić uwagę na wiele czynników. W sprzedaży znajduje się tak wiele modeli, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Ważne jest to, aby już na początku określić swoje potrzeby oraz oczekiwania. Wiele zależy od poziomu zaawansowania użytkownika. Wiadome jest, że osoby z doświadczeniem mają zwykle większe wymagania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto jest zapoznać się z poniższymi wskazówkami. Być może okażą się one pomocne.

Do czego służy kontroler midi?

W pierwszej kolejności warto uświadomić sobie, do czego wykorzystywany jest kontroler midi. Osoby, które nie posiadają żadnej wiedzy na ten temat mogą nie wiedzieć, że urządzenie nie wydaje żadnego dźwięku. Służy ono jedynie do sterowania. Oznacza to, że zakupiony sprzęt jest bezużyteczny, jeśli nie mamy go do czego podłączyć. Potrzebny nam komputer, który będzie stanowił centrum dowodzenia.

Standardowy kontroler składa się z szeregu przycisków, padów, gałek i innych elementów. Niemal każdy model zbudowany jest inaczej, a więc jest to kwestia bardzo indywidualna. Na uwagę zasługuje fakt, że każdy przycisk, czy też suwak może zostać przypisany do konkretnego parametru. Podczas użytkowania urządzenia zmieniamy więc parametry, tak aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Czym kierować się podczas wyboru?

Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z kontrolerem midi, to nie ma sensu inwestować w zaawansowany sprzęt. Na start polecane są najprostsze urządzenia, dzięki którym zapoznamy się z wieloma ciekawymi funkcjami. Im wyższe umiejętności i doświadczenie, tym większe potrzeby. Pamiętajmy, że rozbudowane kontrolery są również droższe. Duże znaczenie ma więc posiadany budżet. Nie każdy może pozwolić sobie na zakup modelu za kilka tysięcy złotych.

Podczas zakupu zwróćmy uwagę na renomowane marki, które cieszą się uznaniem klientów. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że zakup będzie udany. Uważajmy na sprzęt, który pochodzi od niezweryfikowanego producenta. Bardzo często jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Istotne jest, aby kontroler był nie tylko intuicyjny w obsłudze, ale również trwały i niepodatny na uszkodzenia. Czasami lepiej zapłacić nieco więcej – jeśli zabawa nam się znudzi, to bez trudu odsprzedamy urządzenie i otrzymamy częściowy zwrot gotówki.

Modele dla początkujących

Osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z kontrolerami powinny postawić na klasyczny klawiszowiec. Zaleca się, aby urządzenie posiadało minimum 49 klawiszy. Optymalna liczba to 61 klawiszy. Dobrze, jeśli do dyspozycji mamy również gałki zapasowe. Za taki sprzęt zapłacimy kilkaset złotych, a więc cena znajduje się na optymalnym poziomie.

Kontrolery do miksowania

Nie każdy wie, że istnieją specjalne kontrolery przeznaczone dla DJ-ów. Są one wykorzystywane do miksowania utworów muzycznych. Oczywiście w sprzedaży znajdują się zarówno proste urządzenia, jak i modele wyjątkowo zaawansowane. Wszystko zależy od tego, jakich możliwości oczekujemy.

Klawiatura midi dla zaawansowanych

Osoby posiadające wysokie wymagania powinny zainwestować sprzęt, który posiada zarówno klawisze, jak i pasy, przyciski, czy też gałki. Taki sprzęt gwarantuje najwyższą funkcjonalność, jednak jest sporo droższy od wersji podstawowych.

Kontrolery do grania na żywo

Wiele osób lubi grać muzykę na żywo. Bez problemu znajdziemy kontrolery, które są do tego dedykowane. Zwróćmy uwagę, czy posiadają one wystarczającą liczbę przycisków oraz gałek. Oczywiście wszystko zależy od osobistych upodobań. Wielu użytkowników uważa, że im więcej padów, tym lepiej.

Szeroka oferta kontrolerów midi dostępna w sklepie PianoStore.pl

(Visited 8 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 4 listopada, 2019
Close
%d bloggers like this: