24 maja, nakładem wytwórni Play It Again Sam, ukaże się pierwszy w karierze Joan As Police Woman retrospektywny album zatytułowany JOANTHOLOGY.

Nowy materiał będzie dostępny w wersji deluxe (3CD, w tym Live At The BBC – kolekcja piosenek zarejestrowana podczas sesji dla BBC 6Music). Live At The BBC ukaże się również w limitowanej edycji na winylu. Wydawnictwo będzie dostępne w formie elektronicznej. What A World to pierwszy zwiastun wydawnictwa.

„Byłam sama nad oceanem w małym domu, kiedy napisałam tę piosenkę. Odbywałam długie spacery po plaży śpiewając przy dźwiękach rozbijających się fal. To było dość przytłaczające, ale wieloaspektowe doświadczenie. W trakcie pisania nie mogłam przezwyciężyć bólu, który rozrywał mnie niemalże od środka, ale czułam, że jest częścią jakiegoś większego uczucia, które sprawia, że życie w jakiś niewytłumaczlny sposób jest radosne. Ciężko szło mi pisanie tekstu. Kiedy skończyłam pracę nad tym utworem zagrałam go parę razy na koncertach, a potem odłożyłam na bok. „What A World” łączy w sobie ból i radość. Z niecierpliwością czekam, aby móc podzielić się tym utworem z całym światem ” – mówi Joan.

JOANTHOLOGY obejmuje pierwsze piętnaście lat niezwykłej twórczości muzycznej Joanny i zawiera nowe, rzadkie i niepublikowane piosenki oraz ponad trzydzieści jej najbardziej lubianych utworów. Na kompilacji znajdą się kompozycje pochodzące m.in. z takich albumów jak: Real Life, To Survive, Damned Devotion oraz debiutanckiej EPki My Gurl.

Oto tracklista:
CD1
1 My Gurl
2. The Ride
3. Real Life
4. Eternal Flame
5. I Defy (feat. Antony)
6. We Don’t Own It
7. Christobel
8. Honor Wishes (feat. David Sylvian)
9. Hard White Wall
10. Start of My Heart
11. To America (feat. Rufus Wainwright)
12. To Be Lonely
13. The Magic
14. Human Condition
15. Run For Love

CD2
1. What A World (new recording)
2. Flash
3. Whatever You Like (T.I)
4. Holy City
5. Get Direct
6. Good Together
7. Your Song (first time on CD)
8. Myrrhman (Talk Talk)
9. Broke Me In Two (with Benjamin Lazar Davis)
10. Valid Jagger
11. Steed
12. Tell Me
13. Silly Me
14. Warning Bell
15. Kiss (Prince)

CD3
Live at The BBC
1. To Be Loved
2. Start of My Heart
3. Human Condition
4. She Watch Channel Zero (Public Enemy)
5. Sacred Trickster (Sonic Youth)
6. Holy City
7. The Classic
8. Magic Lamp (with Benjamin Lazar Davis)
9. Let It Be You (with Benjamin Lazar Davis)
10. The Silence
11. Damned Devotion
12. Steed