Josh Groban zaprezentował swoją wersję utworu Eltona Johna pt. Empty Sky.

Kilka godzin temu amerykański wokalista Josh Groban opublikował cover utworu Eltona Johna. Empty Sky to sztandarowy singiel z pierwszego albumu brytyjskiego pianisty i piosenkarza. Krążek o tym samym tytule został wydany w 1969 roku – Elton John miał wówczas 22 lata. W USA album ten wszedł do sprzedaży dopiero w 1975 roku, gdy kariera Brytyjczyka nabrała rozpędu.

Powstała na przełomie lat 60. i 70. płyta można powiedzieć, że prezentowała brzmienie psychodelicznego rocka z elementami popu. Nietypowym zabiegiem było wprowadzenie do niektórych piosenek rzadko stosowanych instrumentów, np. klawesynu w utworze Skyline Pigeon.

W wersji Josha Grobana można usłyszeć więcej brzmień gitary, mocno przenikającej się z klawiszami, instrumentami dętymi i perkusyjnymi. Całość wieńczy charakterystyczny głos Grobana – klasyczny baryton o popowym zabarwieniu. Ma się wrażenie, że oryginalne Empty Sky bardziej uwydatnia brzmienia poszczególnych instrumentów, które można łatwo wymienić, np. flet czy harmonijka ustna. W interpretacji Grobana najwięcej traci początek, w którym występujące w oryginale kubańskie kongi zastąpione zostały klasyczną perkusją.

Wydaje się, że nie tylko sama piosenka jest coverem. Również okładka singla Grobana graficznie nawiązuje do okładki albumu Johna.

Która wersja Wam podoba się bardziej?