Po bardzo udanej wiosennej trasie, Julia pietrucha powraca z zupełnie nową odsłoną koncertów i w zmienionym składzie! Julii będą na scenie towarzyszyli multiinstrumentaliści, z którymi od nowa zaaranżowała znane dotychczas utwory.

„Na początku było ukulele. Jego dźwięki towarzyszyły mi podczas podróży, w smutku i radości, wypełniały ciszę i uzupełniały śpiewane przeze mnie melodie. Potem pojawiły się: piano, gitara, perkusja, skrzypce, kontrabas, mandolina, a na końcu puzon. Tak powstał zespół, z którym nagrałam dwie piękne płyty, podróżowałam po Polsce koncertując przez ostatnie 3 lata i zrozumiałam, że muzyka to moja pasja.

Ale przychodzi czas kiedy chce się wrócić do początków – poczuć na nowo ten dreszcz, który czuło się po raz pierwszy siedząc samotnie w pokoju, na dywanie, śpiewając dla samej siebie. Folk it! Marzenia są po to by je spełniać. Z radością chciałam zaprosić Was na trasę koncertową podczas której po cichu, na spokojnie, z oddechem opowiemy na nowo historie zamknięte w utworach z płyt Parsley i Postcards From the Seaside” – tak Julia Pietrucha zapowiada swoją najnowszą trasę

W ramach najnowszej trasy zespół pojawi się w 10 największych miastach w Polsce. Trasa została zatytułowana Folk it! Tour i obejmie:

17.10 – Wejherowo
22.10 – Warszawa
27.10 – Olsztyn
15.11 – Tarnów
17.11 – Poznań
04.12 – Wrocław
07.12 – Siemianowice Śląskie
08.12 – Kielce
14.12 – Ełk
15.12 – Gdańsk

Julia Pietrucha zasłynęła jako aktorka serialowa i filmowa. W kwietniu 2016 roku samodzielnie wydała swój debiutancki album Parsley zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji. Płyta zawiera 15 autorskich piosenek w balladowym klimacie pop, z elementami folku i kojącymi dźwiękami ukulele.

Kilka miesięcy po premierze pierwszej płyty Julia przeprowadziła się nad morze, które bardzo szybko stało się dla niej inspiracją do napisania utworów na drugi album Postcards from the seaside. Do już dobrze znanych nam instrumentów dołączyła mandolina i puzon. Julia Pietrucha od kilkunastu sezonów z sukcesem koncertuje po Polsce zarażając publiczność swoją energią oraz wyjątkowymi piosenkami.