Już niebawem będziemy mieli okazję usłyszeć na Warszawskim Torwarze zespół Dave Matthews Band. To jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w kraju!

Zespół po raz drugi wystąpi w Polsce, pierwszy koncert odbył się 28 października 2015 roku. Nadchodzący koncert to gratka dla fanów prawdziwego improwizowanego grania. Kto był choć raz na koncercie Dave Matthews Band ten wie, czego można się spodziewać, a mianowicie tego – że nie wiadomo czego się spodziewać, bo każdy koncert tego składu to jedna wielka niewiadoma. Wiadomą jest jedynie to, że zawsze jest to zaskakujący i pełen energii koncert.

Na scenie będzie można zobaczyć i usłyszeć zespół w delikatnie zmienionym składzie.
Nie zobaczymy skrzypka Boyda Tinsleya, jak to miało miejsce na pierwszym koncercie, natomiast na instrumentach klawiszowych usłyszymy Buddy’ego Strong’a, który jest nowym nabytkiem zespołu i oczywiście cały trzon zespołu jakim jest Dave Matthews (gitara i wokal) i Carter Beauford (perkusja) na czele razem z Stefanem Lessardem (bas) i Timem Reynoldsem (gitara), nie zapominając o niesamowitej sekcji dętej – Jeff Coffin i Rashawn Ross. Siedem osób na scenie to nieprawdopodobny wulkan energii, zwłaszcza, że każdy z muzyków jest muzyczną indywidualnością i wirtuozem w swoim fachu. Trzeba powiedzieć, że utwory znane z płyt studyjnych, na scenie pokazują swoją głębię i daleko większy potencjał. Na skutek zabawy muzyką rozbudowane piosenki nierzadko mają do dwudziestu paru minut długości. Nie dziwne więc, że koncerty potrafią trwać do około trzech godzin.

Najnowszy album zespołu Come Tomorrow, to świetne numery, które są eksploatowane na ostatnich koncertach. Pierwszy singiel Samurai Cop, energetyczne She, czy od niedawna pokochana przeze mnie piosenka That Girl Is You praktycznie śpiewana falsetem przez Dave’a ma w sobie mnóstwo uroku, a wersja live jest jeszcze bardziej ubogacona przez instrumenty dęte o wspaniałe outro. Again and Again to również świetna ballada z doskonałym groovem. Tak samo jak Virginia in the Rain, która płynie bardzo przyjemnie, aż można się rozpłynąć, ale a propos tego tytułu miejmy nadzieję, że tego dnia będzie dobra pogoda.

Fanów zapraszam na polski fanpage zespołu na Facebooku:
https://www.facebook.com/dmbpl/