Zespół który przeszedł 18 temu metamorfozę, zaczynali krzykliwym psychorapem , siedzą teraz w hip hopie. 22 lata na scenie , 4 płyty, dwóch braci: AbradAb i Ś.P. Brat Joka. Wiadomo o kim mowa. Wielki powrót w dobrym stylu Kalibra 44 – czyli Ułamek Tarcia. 16 lat przerwy. Czy warto było czekać? 

 

Kaliber 44, znany m.in z utworu Plus i Minus wykonanego przez zmarłego 26 grudnia 2000r. Piotra Magika Łuszcza, występującego w Paktofonice, byłego członka K44. Utwór ten pojawił sie na płycie Księga Tajemnicza.Prolog z 1996r. , w której dominującym  gatunkiem był hardcore psychorap. Wracając do Ułamka Tarcia. Czwarty studyjny album Kalibra. „Mimo, że chwilę nas nie było zaczynamy tam, gdzie skończyliśmy. To będzie album dla naszych wiernych fanów, zrobiony w taki sposób, w jaki my czujemy i rozumiemy hip-hop”. Co kryje się za słowami Daba i Joki? Kolejny album koncepcyjny w dyskografii K44. W nagraniach gościnnie udział wzięli: GrubSon, Gutek oraz Rahim. Tak jak i w poprzednich wydawnictwach zespół zadbał o szatę graficzną i gadżety dla fanów K44.

 

 

PRZEGLĄD RECENZJI
Teksty
7,5
Wokal
7,5
Produkcja
9
Muzyka
8
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKlimatyczny album z muzyką do jogi i medytacji
Następny artykułNowy singiel: Fall Out Boy – Ghostbusters (I’m Not Afraid) ft. Missy Elliott
Krystian, lat 22. Jestem doświadczonym bloggerem, pisałem wcześniej wraz z inną ekipą bloga o nazwie "Rap robiony przez nas", w którym opisywaliśmy lokalny underground polskiego rapu, oraz moją amatorską twórczość. Grupa wpadła w konflikt a blog został zlikwidowany. I tak znalazłem się tu. Piszę o polskiej muzyce, a jak wskakuje rap, to biorę. Lubie grac w pétanque i kocham piłkę nożną a najbardziej muzykę. Piszę o muzyce i dla muzyki.