Karolina Cicha to jedna z najważniejszych polskich artystek muzyki folkowej. W duecie z Kayah prezentują utwór Płacz nad młodością, co odchodzi, który zapowiada płytę Karoliny pt. TANY. Premiera odbędzie się 11 września tego roku. Już teraz została uruchomiona przedsprzedaż albumu, a osoby, które z niej skorzystają, otrzymają krążek z autografem Karoliny.

Płacz nad młodością, co odchodzi autorka określa żartobliwie jako „lament autobiograficzny”. Utwór odzwierciedla taneczny i energiczny charakter nadchodzącej płyty.

„Jestem oczarowana Karoliną odkąd zobaczyłam ją w telewizji, siedzącą na krzesełku, akompaniującą sobie na akordeonie oraz różnych „przeszkadzajkach” i dzwoneczkach pozawieszanych na stopach. Do tego pięknie śpiewała. Już wtedy pomyślałam sobie, że byłoby idealnie zrobić z nią kiedyś wspólny utwór. Mijały lata, aż w końcu moje marzenie się spełniło i Karolina zapytała mnie czy zaśpiewałabym z nią któryś utwór na nową płytę. Wybór był duży i każdy utwór był szczególny, ale najbardziej przemówił do mnie „Płacz nad młodością, co odchodzi”. Nie tylko z uwagi na cudowny, pełen pokrzepienia i dystansu do siebie tekst, ale także za sprawą bardzo tanecznych rytmów” – powiedziała Kayah o współpracy z Karoliną.

Do piosenki powstało nietypowe lyric wideo, ponieważ nie zawiera ono jedynie tekstu piosenki. Warstwa słowna muzyki jest dla Cichej bardzo ważna, dlatego obie artystki wystąpiły w wideo.