Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Inne

Gwiazdy wspierają Bejrut po katastrofalnej eksplozji. Ariana Grande i Halsey przekazują darowizny

Po niszczycielskiej eksplozji 2750 ton azotanu amonu w jednym z portów w Bejrucie, z całego świata do Libanu napływają pomoce finansowe i materialne, a także modlitwy i ciepłe słowa. Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek 4 sierpnia, wskutek czego zginęły setki osób, tysiące zostało rannych, a setki tysięcy zostało pozbawionych domów i życiowych dorobków.

Darowizny na rzecz funduszu pomocy w Bejrucie przekazały m.in. wokalistki Ariana Grande oraz Halsey. We wpisie na Tweeterze Halsey pytała obserwatorów, w jaki sposób najszybciej i najpewniej można przekazać wsparcie finansowe. Fani pokierowali ją do strony Help Lebanon, gdzie znajdują się linki do inicjatyw finansowania pomocy dla Libańskiego Czerwonego Krzyża i pomocy dla Bejrutu. Na stronie można wybrać obszar działalności, którą chce się wesprzeć. Jest możliwość wsparcia m.in. libańskich studentów i uczniów, oddania krwi oraz przekazania środków na sprzęt medyczny (którego obecnie bardzo w Bejrucie brakuje), a także zaoferować zapasy żywnościowe i pomoc dla osób starszych.

Ariana Grande zachęcała także swoich fanów do wspierania inicjatyw i zbiórek. „Moje serce, siły i kondolencje są z Libanem i z wszystkimi, których dotknęła ta tragedia. Proszę, wesprzyj / przekaż darowiznę, jeśli możesz, ja też to zrobię” – pisze piosenkarka na Tweeterze.

„Liban jest na kolanach i potrzebuje nas bardziej niż kiedykolwiek. Wczorajsza eksplozja w Bejrucie zdewastowała miasto i wstrząsnęła krajem, który jest już w środku niepokojów politycznych, kryzysu gospodarczego i głodu. Musimy się zjednoczyć, aby pomóc” – pisała w mediach społecznościowych Dua Lipa po tych tragicznych wydarzeniach.

Wsparcie i modlitwy przesyłali również innych artyści i gwiazdy ze świata show biznesu. Swoje myśli i kondolencji dla społeczności w Bejrucie wyrazili, oprócz wspomnianych wyżej wokalistek, również: Priyanka Chopra Jonas, Ricky Martin, Lenny Kravitz, Lana Del Rey, Sara Bareilles, Naomi Campbell i wielu innych.

https://twitter.com/ArianaGrande/status/1290789626345672704
https://twitter.com/ArianaGrande/status/1290795216195256326
(Visited 55 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , Last modified: 6 sierpnia, 2020
Close
%d bloggers like this: