Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Kenny G już za tydzień wystąpi w Krakowie

Już za tydzień, dwa tygodnie po swoich 60. urodzinach, najlepszy saksofonista świata wystąpi przed polską publicznością na jedynym koncercie w naszym kraju – 20 czerwca, ICE Kraków.

Zdobywca nagrody Grammy, saksofonista Kenny G ma na swoim koncie 23 albumy, które nagrał w trakcie trwającej trzy dekady kariery. W swojej muzyce zawiera elementy popu i R&B, ale także jazzu i rytmów latynoamerykańskich. Od wczesnych lat 80. dzięki połączeniu niezapomnianych melodii i niezrównanego kunsztu muzycznego sprzedał na świecie 75 milionów płyt, w tym 45 milionów w samych Stanach Zjednoczonych. Warto również nadmienić, że kilkunastokrotnie wspinał się na szczyt jazzowego zestawienia billboardu.

Mimo wielu nagród, współpracy z takimi gwiazdami jak Aretha Franklin, Whitney Houston, Natalie Cole, Barbra Streisand, Frank Sinatra i milionami sprzedanych płyt Kenny G ciągle stawia sobie nowe cele. Ostatnim z nich było wydanie czternastego albumu pt. „Brazilian Nights”, który jest ukłonem w stronę bossa-novy.

Bilety w cenie od 119 pln do 299 pln do kupienia w Salonach Empik, sieci sklepów Media Mark i Saturn lub na www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.stodola.pl

(Visited 2 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 13 czerwca, 2016
Close
%d bloggers like this: