Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Koncert „Był Kiedyś Jarocin” już w listopadzie w Gdańsku

Druga odsłona festiwalu organizowanego przez Galicja Productions odbędzie się 23 listopada 2019 roku w gdańskim klubie B90. Tym razem przygotowane zostały dwie sceny. W programie znajdziecie również pokazy zdjęć i filmów ze starych festiwali w Jarocinie.

Muzyczne ikony lat 80. i 90. na jednej, klubowej scenie. Kat & Roman Kostrzewski, Proletaryat, Sztywny Pal Azji, The Bill, Moskwa, Ga-Ga, Closterkeler i Zielone Żabki – to za sprawą ich wspólnego koncertu przywrócimy klimat tamtych lat i emocje towarzyszące kolejnym edycjom jarocińskiego festiwalu.

Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, który później przyjął nazwę Festiwal Muzyków Rockowych, powstał w 1980 roku z inicjatywy Waltera Chełstowskiego i Jacka Sylwina i z czasem stał się największym wydarzeniem rockowym w całym bloku wschodnim. Formuła imprezy była prosta: połączenie koncertów ówczesnych gwiazd z konkursowymi przesłuchaniami dla amatorów. Cenzura była bezradna wobec młodych, zbuntowanych artystów, a Jarocin na zawsze stał się synonimem wolności i młodzieńczego buntu, enklawą wolnej myśli i zaangażowanej muzyki.

Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich piosenki śpiewane są do dziś. Niezorientowanym musimy przypomnieć, że w latach 80. i na początku kolejnej dekady nie było Internetu, YouTube’a i telefonów komórkowych. Twórczość zespołów rozprzestrzeniała się za sprawą przegrywanych kaset i piosenek śpiewanych przy ognisku. W telewizji były dwa kanały, w których prezentowano jedynie 20 minut teledysków w tygodniu, a muzyczne nowości rozpowszechniał nieśmiertelny Marek Niedźwiecki w radiowej Trójce oraz „Rozgłośnia Harcerska”. Tyle historii, czas na wielki powrót do przeszłości! Giganci jarocińskiej sceny ponownie staną wspólnie na deskach gdańskiego B90 i przypomną Wam tamte szalone lata. Koncert poprowadzi Leszek Gnoiński.

https://youtu.be/8cKtP0-mLKM

Był Kiedyś Jarocin – Gdańsk
DUŻA SCENA:
Kat & Roman Kostrzewski, Proletaryat, Sztywny Pal Azji, The Bill, Moskwa, Gaga, Closterkeller, Zielone Żabki.
MAŁA SCENA: WC, Cela Nr 3 , Instytucja

  • filmy, zdjęcia o Jarocinie

Prowadzenie koncertu: Leszek Gnoiński

Gdańsk – 23.11.2019 – Klub B90 ul. Elektryków
Otwarcie Bram 16:00 Start 17:00
Bilety przedsprzedaż 80zł do 31 sierpnia, od 1 września 90zł, w dniu koncertu 100zł.

(Visited 8 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , , , , Last modified: 6 maja, 2019
Close
%d bloggers like this: