Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Audycje Radiowe, DZIAŁ NEWS

Koncertowa majówka w radiowej Czwórce!

W tym roku majówka raczej przypomina domówkę, zatem Czwórka przygotowała wiele znakomitych koncertów do słuchania w domu.

sobotę, 2 maja w audycji „Brzmi dobrze, bo polskie” (godz. 18.00) usłyszymy koncert lubelskiej formacji Chonabibe. Inspirowani hip-hopem, funkiem, reggae, nowoczesną elektroniką czy soulowymi wokalizami tworzą wyrazisty i niepowtarzalny styl. Składają się na niego błyskotliwe polskie teksty, dwa uzupełniające się wokale i muzyka wybiegająca w przyszłość, ale czerpiąca garściami z przeszłości, oparta o żywe instrumenty, wzbogacona samplami. Grupa ma na koncie cztery albumy, świetnie przyjęte przez słuchaczy oraz krytykę: Migracje, Panoramy, nowatorski album multimedialny z orkiestrą Chonabibe & Tomasz Momot Orkiestra na żywo oraz najnowszy, najbardziej roztańczony Ch ona bibe.

Niedzielny koncert, 3 maja, zabrzmi bardziej refleksyjnie. O godzinie 23.00 w audycji „Off Control” stacja przypomni występ Mateusza Franczaka, który odbył się w ramach w ramach #NightLiveSession w studiu Czwórki. Artysta jest nie tylko kompozytorem, ale i wokalistą, improwizatorem, multiinstrumentalistą, znanym z zespołów Daktari, HOW HOW i Giorgio Fazer. Wydał także dwa solowe albumy, ciepło przyjęte przez krytykę: long story short (2016) oraz Night-night (2018). Występował na ważnych festiwalach muzycznych i artystycznych w Polsce i za granicą, m. in.: Open’er Festival, Spring Break, JazzFest Berlin, Tzadik Festival Poznań, Festiwal Narracje, czy Nowa Tradycja.

Wszystkich koncertów można wysłuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych przez nową aplikację „Polskie Radio”.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 2 maja, 2020
Close
%d bloggers like this: