Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, Eurowizja

Konferencja TVP oraz Tulii. Zgłoszono dwa utwory

Komisja Konkursowa TVP zadecydowała, że reprezentantem Polski na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Avivie będzie zespół Tulia. Zgłoszono do komisji dwie piosenki.

Wiadomo, że piosenka, z którą dziewczyny pojadą na Eurowizję 2019 do Izraela pochodzi z ich autorskiego materiału. Została ona prawdopodobnie zmodyfikowana na potrzeby festiwalu, mowa tutaj o połączeniu tekstu angielskiego z polskim. Takie rozmowy miała prowadzić Telewizja Publiczna z wytwórnią Tulii – Universal Music. Pewnym jest to, że nie została nagrana nowa piosenka.

Wiemy też, że zgłoszono dwie piosenki Tulii. Z informacji przekazanych przez informatorkę wiemy, że jedna jest bardziej znana i powstał do niej teledysk. Druga zaś to utwór mniej znany, ale pochodzący z debiutanckiej płyty.

Zespół tworzą Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak od 2017 r. Grupa reprezentuje muzykę folkową. Na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu odniosły ogromny sukces wygrywając konkurs Premier piosenką Jeszcze Cię nie ma.

64. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w dniach od 14 do 18 maja w Tel Avivie. Tulia wystąpi w pierwszym półfinale konkursu.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 19 lutego, 2019
Close
%d bloggers like this: