Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Recenzje

Viki Gabor – Getaway (Into My Imagination) 2020 – recenzja Patryk Tarachoń

Nowy album Viki Gabor już dostępny! Oto recenzja albumu Getaway (Into My Imagination) od Viki Gabor…

Nowy album Viki Gabor już dostępny! Oto recenzja albumu Getaway (Into My Imagination) od Viki Gabor!

Kilka miesięcy temu zapowiadaliśmy debiutancki album Viki Gabor. Dziś po odsłuchu krążka, przygotowaliśmy recenzję, w której sprawdzimy, czy warstwa produkcyjna pokrywa się z talentem młodej wokalistki.

Oczekiwania vs pierwsze wrażenie

Album zaczynamy od utworu Getaway, który wprowadza nas w klimat płyty, która utrzymana jest w tym samym rytmie, dźwiękach i klimacie. Taki zabieg nie przeszkadza, a dzięki temu utwory nie przeszkadzają w wykonywanych obowiązkach czy pracy.

Płyta zawiera 12 przyjemnych w odsłuchu nagrań. Album Getaway (Into My Imagination) jest bardzo delikatny i odprężający. Na płycie nie znajdziemy drapieżnych dźwięków, chociaż zdarzają się utwory bardziej energiczne tj. Flame, Time, Superhiro czy Ramię w ramię.

Viki Gabor – Getaway (YouTube)

Warstwa produkcyjna, a wokal artystki

Producenci stanęli na wysokości zadania, co przełożyło się na produkt podążający za trendami w branży muzycznej. Przy czym nie postawiono na większość trendów, chociażby współpracę z raperami. Album jest nowoczesny, dźwięki ciepłe i rytmiczne. Słuchając płyty Getaway (Into My Imagination), może nam przypominać się krążek Future Nostalgia od Dua Lipa.

Należy też zwrócić uwagę na fakt, że Viki Gabor zadebiutowała na Eurowizji Junior w 2019 roku. W związku z tym, większością fanów artystki są najmłodsi słuchacze, o czym nie zapomniano przy komponowaniu muzyki, pisaniu tekstów i masteringu, a warto też wspomnieć i o tych elementach.

Teksty na Getaway (Into My Imagination), nie są proste, aczkolwiek młodzież szybko się uczy, więc przyswojenie tekstów na pewno nie sprawi problemu, chociaż przy niektórych mogą mieć problem. Pozostając jeszcze na chwilę przy tekstowej części albumu, nie są to typowo dziecięce. Napisane są w taki sposób, że jeśli będzie taka potrzeba, nawet za 10-20 lat, artystka będzie mogła wykonywać je wraz z fanami.

W kwestii wokalu Viki Gabor nie ma żadnych zastrzeżeń. Głos nieprawdopodobny, piękny i wyzwalający to samo wrażenie za każdym razem.

Podsumowanie recenzji albumu Getaway (Into My Imagination)

Viki Gabor zaczęła karierę z ogromnym rozmachem oraz albumem na światowym poziomie. Z całą pewnością będzie trudno przeskoczyć postawioną poprzeczkę. Zrozumiałe jest, że krążek Getaway (Into My Imagination) w dużej mierze był tworzony pod młodszych odbiorców, aczkolwiek nie oznacza to, że następne płyty muszą być takie same. Przy możliwościach Viki Gabor, młoda wokalistka ma szansę odnajdywać się w potomnych brzmieniach.

Jesteśmy ciekawi kariery początkującej artystki i czujemy, że mamy okazję być świadkami początkiem niezwykłej historii następczyni utalentowanych artystek w Polsce.

https://tidal.com/browse/album/153406697
(Visited 68 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , Last modified: 26 września, 2020
Close
%d bloggers like this: