Za kilka dni poznać mamy miasto, które jesienią będzie organizatorem Junior Eurovision Song Contest.

Po fenomenalnym sukcesie Roksany Węgiel podczas Eurowizji Junior 2019 jasnym stało się, że to Polska jest organizatorem tegorocznego festiwalu. Roksana zaprezentowała piosenkę Anyone I Want to Be, co dało Polsce pierwsze zwycięstwo w tym konkursie.

Mówi się już o tym, które miasto zaprosi do siebie tegorocznych uczestników konkursu. Początkowo mowa była, że to krakowska Tauron Arena ma zająć się zorganizowaniem konkursu. Niestety, w tym czasie planowane są w obiekcie inne koncert, które uniemożliwiają stworzenie telewizyjnego show.

Obecnie istnieją informacje, że wybór może paść na jedno z dwóch miast. Mowa tutaj o Szczecinie oraz Gliwicach. To właśnie drugie miasto posiada otwartą w tamtym roku nowoczesną halę widowiskową – Arena Gliwice, która jest w stanie przyjąć tak duże technicznie wydarzenie. Gliwice prezentują się też bardzo dobrze logistycznie. Miasto posiada blisko dwa lotniska w Krakowie i Pyrzowicach. Za wyborem tego miasta oprócz nowej areny i logistyki stać ma też promocja miasta.