W połowie lutego Jack Savoretti przyjechał do Polski z trasą promującą nowy album Singing To Strangers. Jeden z koncertów angielski wokalista włoskiego pochodzenia zagrał w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Właśnie utwory z najnowszego albumu Jack Savoretti zagrał 15 lutego w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Emisja tego występu oraz rozmowy, którą przeprowadzi z artystą Piotr Metz, szef muzyczny Trójki – w sobotę 2 marca w audycji „Markomania” w godz. 11.05-13.00.

Chociaż Jack Savoretti występuje już od dobrych kilkunastu lat, świat zachwycił się nim, kiedy promując swój czwarty album Written In Scars (2015) wystąpił w talk-show Grahama Nortona i wykonał utwór Catapult. Stamtąd szybko awansował na listy przebojów, zyskując międzynarodową popularność i uznanie krytyków. Wchodząc do studia z materiałem do swojego najnowszego, szóstego już albumu Singing To Strangers (2019) miał poczucie, że w końcu robi coś według autorskiego pomysłu i ma pod swoją kontrolą cały proces twórczy. Pewności artyście dodał fakt, że utwory napisali dla niego m.in. Bob Dylan i Kylie Minogue, a producentem albumu został Cam Blackwood, odpowiedzialny za sukces George’a Ezry.