Połączenie dwóch dużych imprez w jedną okazało się bardzo słusznym posunięciem. Line-up tegorocznej edycji powiększa się o kolejnych, dobrych i obiecujących wykonawców.

Organizatorzy tegorocznych Kozienaliów i Medykaliów 2019 podzielili się w piątek grafiką, która prezentowała dwóch kolejnych artystów tegorocznej edycji imprezy. Do ogłoszonej już wcześniej Nosowskiej i Bass Astral x Igo dołączyli zespół Łydka Grubasa i Król.

Łydka Grubasa zaprezentuje się na scenie głównej 10 maja, dzień później na scenie Perła Export wystąpi Król. Tegoroczna edycja po raz pierwszy trwać będzie cztery dni od 9 do 12 maja na terenach Browaru Perła w Lublinie.

Ze źródeł udało nam sie dowiedzieć, że podczas tegorocznej edycji Lubelskich Dni Kultury Studenckiej – Kozienalia i Medykalia z WySPĄ i WSSP 2019 wystąpi także Kwiat Jabłoni, których występ będzie uzupełniony o skład dodatkowych muzyków, dzięki którym usłyszymy kilka utworów z twórczości Hollow Quartet. Pojawić się może również zespół Sonbird, który obecnie przebywa w trasie koncertowej promującej nowy album.