Już w dniach 9-12 maja odbędzie się największy studencki festiwal po wschodniej stronie Wisły, czyli Kozienalia i Medykalia z WySPĄ i WSSP. Musisz być tam z nami!

Koncerty i wszystkie wydarzenia towarzyszące imprezie odbywać się będą tradycyjnie na terenie Browaru Perła, który znajduje się przy ulicy Bernardyńskiej 15. Podczas 4 dni koncertowego szaleństwa wystąpią m.in. Ofenbach, Nosowska, Sokół, Strachy Na Lachy, Jamal, czy Żabson.

To pierwszy raz, kiedy impreza trwać będzie aż cztery dni, zagra łącznie ponad 30 artystów na czterech scenach muzycznych. Jest to też pierwszy rok, kiedy połączone samorządy postanowiły zrezygnować z tzw. supportów i każdy dzień koncertowy będzie rozpoczynać się od najpopularniejszych w Polsce wykonawców.

Scena główna przez cały czas trwania imprezy zaprosi na swoje deski takich artystów, jak Sokół, Żabson, Hemp Gru, Rasmentalism, Smolasty, Strachy na Lachy, Dżem, Nosowska, projekt Albo Inaczej (Eldo/Natalia Nykiel/Piotr Zioła/Ralph Kamiński/Tetris), Cleo, Jamal, C-Bool oraz oczywiście zagraniczną gwiazdę, którą jest w tym roku Ofenbach.

Oprócz tego, na Scenie Perła Export czekać na nas będzie jeszcze więcej gwiazd. Pierwszego dnia zagra KAMP! i Rebeka, 10 maja wystąpi Kwiat Jabłoni oraz Muchy, 11 maja zobaczymy Króla i The Dumpling, zaś na zakończenie festiwalu Bass Astral x Igo oraz Sonbird.

Organizatorzy przygotowali też coś dla fanów stand-upu. Na specjalnie powstałej scenie zobaczymy Sebastiana Rejenta, Michała Kempę, ale też artystów takich jak Karol Kopiec czy Wojtek Fiedorczuk. W dniach od 9 do 12 maja na terenie Browaru Perła nie zabraknie również gwiazd YouTube’a. Cyber Marian, Urbex History, Naukowy Bełkot oraz MaturaToBzdura – tam każdy znajdzie coś dla siebie.

I wreszcie, czwartą sceną imprezy jest scena klubu Radość, gdzie każdego dnia po koncertach głównych odbędą się oficjalne after party Kozienaliów i Medykaliów z WySPĄ i WSSP 2019. Tam wystąpią Lipinsky, FAKTO, Miłosz Zamojski oraz GREJTU.

Dzień wcześniej tj. 8 maja zapraszamy na prawdziwy Bifor Party Eksplołżyn również w klubie Radość, gdzie zagrają specjalnie dla nas Kalwi&Remi