Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 8:43 pm DZIAŁ NEWS, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Kto wystąpi na jubileuszowym festiwalu w Opolu?

Już dziś 9 czerwca rusza jubileuszowy festiwal w Opolu. Telewizja TVP 1 będzie transmitować sześć głównych koncertów, a TVP Kultura i TVP Kultura 2 będą pokazywać koncerty towarzyszące festiwalowi. W trakcie festiwalu wystąpią zarówno legendy polskiej muzyki, jak i młodzi debiutanci. Pierwszego dnia festiwalu, czyli 9 czerwca, na scenie pojawi się Doda, która wraca do Opola po latach ze swoim recitalem. Oprócz niej, w trakcie trzydniowego jubileuszu wystąpią również tacy artyści jak Maryla Rodowicz, Viki Gabor, Justyna Steczkowska, Ania Wyszkoni, Halina Mlynkova, Edyta Górniak, Krzysztof Cugowski, czy Krystian Ochman.

W piątek, podczas „Wielkiej Gali – Od Opola do Opola” usłyszymy największe hity minionych lat. Następnie odbędą się „Debiuty”, gdzie młodzi artyści będą rywalizować o nagrody imienia Anny Jantar. Tego samego dnia odbędzie się również koncert „Tribute to Andrzej Nowak”, podczas którego pojawią się Złe Psy i Marek Piekarczyk.

W sobotę rozpocznie się koncert „Premiery”, na którym wystąpią m.in. Rafał Brzozowski, Anna Sokołowska, Dominik Dudek oraz ubiegłoroczna zwyciężczyni Karolina Lizer. Ten koncert poprowadzą Tomasz Kammel i Mateusz Szymkowiak.

Drugi sobotni koncert będzie nosił tytuł „Czas ołowiu” i będzie hołdem dla zmarłych artystów festiwalu. Twórczość Czesława Niemena, Anny Jantar i Zbigniewa Wodeckiego zostanie upamiętniona m.in. przez Krystiana Ochmana i Justynę Steczkowską. W ramach „Sceny otwartej na jazz” odbędzie się również koncert „OFFPOLE” z udziałem Piotra Wyleżoła i Patrycji Zarychty.

W ostatni dniu imprezy bracia Szczepanikowie z zespołu Pectus poprowadzą koncert „Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności”. a na scenie wystąpią m.in.: Leszcze, Janusz Radek, Katarzyna Cerekwicka i Łukasz Zagrobelny. Kolejnym punktem programu jest finałowy koncert „Ale To Już Było. Jest. I będzie! 60. KFPP, Opole 2023” podczas którego wystąpią największe gwiazdy.

Na scenie podczas koncertu finałowego zaprezentują się m.in.:

 Viki Gabor

Ania Wyszkoni

Andrzej Rosiewicz

Alicja Majewska

Włodzimierz Korcz

Izabela Trojanowska

Halina Mlynkova

Krystyna Prońko

Edyta Górniak

Krzysztof Cugowski

Halina Frąckowiak

Ryszard Rynkowski

Kamil Bednarek

Czerwone Gitary

Skaldowie

Maryla Rodowicz

(Visited 95 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 10 czerwca, 2023
Close
%d bloggers like this: