Jedna z największych gwiazd muzyki klasycznej Lang Lang powraca z nowym albumem solowym Piano Book – zbiorem utworów, które zainspirowały go do gry na fortepianie i pchnęły na drogę międzynarodowej sławy.

Jest to pierwszy nowy album studyjny Lang Langa od trzech lat i stanowi powrót artysty do Universal Music Group i Deutsche Grammophon, z którym po raz pierwszy podpisał kontrakt w 2003 roku.

Piano Book zawiera miniatury fortepianowe, na których wyrosły całe pokolenia pianistów. Lang Lang chce zachęcić melomanów z całego świata, aby w pełni je docenili. Oprócz dzieł wielkich kompozytorów takich jak „Dla Elizy” Beethovena, „Clair de Lune” Debussy’ego i „Preludium C-dur Bacha”, Lang Lang zawarł tutaj również kilka nowoczesnych klasyków znanych z małego i dużego ekrany, takich jak „La Valse d’Amélie” Yanna Tiersena czy muzykę z „Merry Christmas, Mr Lawrence” Maxa Richtera i Ryuichiego Sakamoto.

Album, nagrany w londyńskim Abbey Road oraz w Pekinie, to bardzo osobista playlista artysty, skierowana do każdego, kto kocha fortepian. To także owoc jego niesamowitej kariery, która z cudownego dziecka stworzyła wielkiego wirtuoza. Lang Lang jest mistrzem komunikacji za pośrednictwem muzyki, a jego nowy album jest tego doskonałym świadectwem.

Album dostępny w wersjach: CD, 2CD Deluxe oraz 2CD Super Deluxe Score Box: 2CD + nuty wszystkich utworów w miękkiej oprawie i opatrzone uwagami samego Lang Langa nuty utworu „Dla Elizy” Beethovena.