Mac DeMarco wydaje czwarty album – Here Comes The Cowboy. Premiera krążka zaplanowana jest na 10 maja. Już dziś można posłuchać głównego singla z wydawnictwa – Nobody.

Here Comes The Cowboy to następca wydanego w 2017 This Old Dog, na którym – jak można było przeczytać na łamach „Entertainment Weekly” – największy romantyk świata zawarł najbardziej romantyczne dźwięki.

Here Comes The Cowboy to pierwsza płyta, która ukaże się w ramach wytwórni założonej przez artystę, Mac’s Record Label. Pierwszym singlem zapowiadającym nowy album jest utwór Nobody. Do piosenki powstał teledysk wyreżyserowany przez samego DeMarco.

Moja nowa płyta to kowbojski album. Kowboj to dla mnie bardzo czułe określenie, często używam go w odniesieniu do bliskich mi osób. Tam, gdzie dorastałem, wiele osób nosi z przekonania kowbojskie kapelusze i zajmuje się kowbojskimi czynnościami. Ich nie darzę sympatią.

Here Comes The Cowboy powstało w Jizz Jazz Studios w Los Angeles podczas dwóch pierwszych tygodni wyjątkowo deszczowego stycznia 2019. DeMarco gra niemal na każdym instrumencie, z wyłączeniem klawiszy na kilku utworach – tam mógł liczyć na wsparcie przyjaciela i muzyka z trasy zarazem, Aleca Meena. Przy miksie artysta współpracował z inżynierem dźwięku, Joe Santarpią.

Tracklista:
1.Here Comes The Cowboy
2. Nobody
3. Finally Alone
4. Little Dogs March
5. Preoccupied
6. Choo Choo
7. K
8. Heart to Heart
9. Hey Cowgirl
10. On the Square
11. All of Our Yesterdays
12. Skyless Moon
13. Baby Bye Bye