Matt Simons ogłosił datę premiery trzeciego longplaya. After the Landslide trafi na półki sklepowe 5 kwietnia. Płyta ukaże się nakładem [PIAS] Recordings.

Na albumie znajdzie się 12 popowych utworów. Za szatę graficzną krążka odpowiedzialna jest australijska ilustratorka Karen Lynch. Open Up to kolejny muzyczny zwiastun wydawnictwa.

Artysta z Zachodniego Wybrzeża odniósł sukces w Europie. Jego dwa studyjne albumy Pieces oraz Catch & Release dotarły do szerokiego grona odbiorców. Premierowy singiel We Can Do Better, z najnowszego krążka, uzyskał ponad 80 mln odtworzeń na platformach streamingowych, przez dwa miesiące utrzymał się na liście TOP 10 European Airplay Chart.

Wybrałem „After the Landslide” jako utwór tytułowy, ponieważ najbardziej oddaje klimat całego krążka. Ten album opowiada o kryzysie wieku ćwierćwiecza. Chodzi o przewartościowanie swojego życia, poukładania go od nowa i przeżycie wszystkich emocji, jakie tym etapom towarzyszą. Utwory na płytę napisałem w wieku 29 lat, ale musiałem się zagłębić w siebie i przypomnieć sobie, co czułem kiedy przekroczyłem 20-tkę. Nie dostałem żadnych wskazówek, dopiero zaczynałem nowy rozdział na Brooklynie po rozstaniu z moją dziewczyną i nie miałem pojęcia, co zrobić ze swoim życiem. To było przerażające, ale zarazem wyzwalające. Te emocje i doświadczenia starałem się uchwycić na albumie – mówi Matt.

Tracklista:
1 Made It Out Alright
2 Open Up
3 Summer With You
4 It’s You
5 Not Falling Apart
6 Amy’s Song
7 Last To Know
8 We Can Do Better
9 Dust
10 Champagne Tears
11 After The Landslide
12 If I Was Your Man