Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Albumy, DZIAŁ NEWS, Zapowiedzi

Mercury Rev zapowiada nowy album

Długo oczekiwana płyta amerykańskiego zespołu Mercury Rev „The Light In You” trafi do sprzedaży 18 września. Album ukaże się nakładem wytwórni Bella Union.

Nowa płyta to kalejdoskop dźwięków wypełnionych ciekawymi detalami oraz intymnymi momentami spokoju. Krążek śmiało może pretendować do najlepszego albumu jaki do tej pory nagrała formacja. Ekstatyczne wzloty oraz wywołujące dreszcze obniżenia nastroju odzwierciedlają zawirowania jakie miały miejsce w życiu prywatnym Grasshoppera (w 2014 r. muzyk został po raz pierwszy ojcem) i Jonathana Donahue.

„The Light In You” to pierwszy album spod znaku Bella Union, gdzie za sterami stoją tylko Jonathan i Grasshopper. Nowy materiał powstał w intymnej atmosferze ich prywatnego studia znajdującego się w piwnicy w Catskills oraz w NRS Studios i White Light Studios. W chórkach będzie można usłyszeć wokal Kena Stringfellowa.

Nowy krążek jest odzwierciedleniem związku pomiędzy Jonathanem a Grasshopperm, najlepszymi przyjaciółmi od czasów nastoletnich, którzy wspólnie przechodzili przez muzyczne zmiany, „pęknięcia” w zespole oraz przełomowe momenty, które wyznaczyły karierę Mercury Rev począwszy od debiutanckiej płyty „Yerself Is Steam” z 1991 r.

(Visited 5 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 24 lipca, 2015
Close
%d bloggers like this: