Po premierze debiutanckiej płyty i po niezwykle udanym udziale w Eurowizji 2016 Michał Szpak powraca z nowym singlem.

Piosenka nosi tytuł Don’t Poison Your Heart i jest pierwszym nowym utworem od czasu wydania debiutanckiego albumu Byle być sobą. Potwierdzony został również występ artysty podczas finałowego odcinka Voice of Poland już w tę sobotę. Oprócz Michała na scenie pojawi się również Edyta Górniak i Jessie Ware.

Utwór zwiastuje nowy materiał, którego premiera zaplanowana jest na wiosnę 2018 r. Twórcami utworu są Andy Palmer i Kamil Varen – tekst utworu porusza problem hejtu i fake’u. Szczególnie w sieci. Jest o tym, by nie zatruwać swojego umysłu i serca nienawiścią, bo przez to tracimy swoją dobrą energię.

Nasze naturalne „światło” – nasza życiowa aura zostają zaburzone, jesteśmy coraz częściej poirytowani, rozdrażnieni i zmęczeni zalewem fałszu i nienawiści w sieci. Warto znaleźć w sobie siłę, by zwalczać w sobie tę „truciznę” – hejt i fake – truciznę XXI wieku” – mówi Michał Szpak o swoim nowym utworze.

Obecnie Michał zasiada w fotelu jurora programu The Voice of Poland. Ostatni album wokalisty ukazał się 13 listopada 2015 roku i zawierał takie hity jak Byle być sobą, Color of Your Life czy Rosanna.