King Of The Season to drugi singiel z nadchodzącej płyty Michała Szpaka. Utwór miał swoją premierę pod koniec maja, dziś Michał prezentuje klip do piosenki.

Pierwszy singiel z nowego materiału Michała Szpaka Don’t Poison Your Heart miał swoją premierę pod koniec listopada zeszłego roku, stając się hitem w krótkim czasie po premierze. Nowy krążek wokalisty jest jedną z najbardziej oczekiwanych płyt w Polsce w 2018 roku. Album ukaże się we wrześniu 2018.

Singiel King Of The Season to nowoczesny kawałek, stylistycznie stanowiący połączenie rocka, bluesa i popu. Tekst piosenki jest o próżnych, chciwych narcystycznych ludziach, którzy kiedy mija ich „pięć minut”, okazuje się że są samotni i w efekcie przegrani. Są królami jednego sezonu. Twórcami piosenki są Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska, stojący też za sukcesem pierwszego albumu Michał SzpakaByle być sobą, który spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem, uzyskał status platynowej płyty, a pochodzący z niego utwór Color Of Your Life stał się diamentowym singlem.