Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Wywiady

„Nie wyzbędziemy się rockowego ducha” – wywiad z The Last Ride!

21 marca, czyli w dzisiejszą sobotę odbędzie się premiera najnowszego singla rockowej formacji The Last Ride. Utwór „Doceń To” będzie zapowiedzą nowego repertuaru zespołu oraz nadchodzących koncertów u boku największych gwiazd polskiej sceny. O singlu oraz planach zespołu rozmawiamy z jego wokalistką, Agatą Sobocińską.

Przedstawcie, proszę, zespół The Last Ride tym czytelnikom HeartBeat, którzy być może nie mieli jeszcze okazji zetknąć się z Waszą twórczością.

Agata Sobocińska: Aktualnie koncertujemy i bawimy się muzyką z wielką przyjemnością, to my The Last Ride, kochamy polskie sceny i publiczność wieczorową porą, kiedy występujemy u boku największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Z roku na rok lubimy to coraz bardziej.

21 marca odbędzie się premiera Waszego najnowszego singla zatytułowanego „Doceń To”. Co to będzie za utwór i czego jest zapowiedzią?

Będzie to propozycja z zupełnie nowego repertuaru, liryczna ballada i zapowiedź przyszłej płyty, która, tak jak my w naszym czteroosobowym składzie, będzie różnorodna i zaskakująca.

Singiel „Doceń To” powstawał w studiu Polskiego Radia Merkury w Poznaniu. Dlaczego właśnie tam? Jak przebiegała praca nad nim i jak oceniacie efekt końcowy?

Studio wybraliśmy z polecenia od poważanego przez nas dziennikarza muzycznego, to on polecił nagranie w studio Radia Merkury i jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni. Dbałość o detale i praca z nastawieniem na jak najlepszy wynik końcowy to coś, co zapadło nam w pamięci najbardziej. Cenimy ludzi, którzy nie idą po najmniejszej linii oporu, czyli takich, z którymi mieliśmy przyjemność współpracy, kiedy nasza kompozycja nabierała niezbędnych szlifów.

Zapowiadacie trasą koncertową, podczas której zagracie m.in. u boku takich artystów, jak: Małgorzata Ostrowska, Patrycja Markowska, WILKI, Mesajah czy Poparzeni Kawą Trzy. Czy możecie zdradzić więcej szczegółów dotyczących tej trasy?

Tak jak w ubiegłym roku odwiedzimy wiele ciekawych miejsc, dzieląc scenę z wymienionymi wykonawcami, już teraz szykujemy ciekawy set koncertowy, a w nim zagramy dla publiczności nowy singiel „Doceń To”. Mamy też kilka niespodzianek koncertowych, ale jak nazwa wskazuje będą to niespodzianki, więc nie możemy jeszcze nic zdradzić. Terminarz koncertowy można śledzić na stronie www.thelastride.pl

Czy przymierzacie się może do udziału w którymś z dużych polskich letnich festiwali?

Tak, przymierzamy się (śmiech), jednak nie mamy na razie takich w terminarzu.

Kiedy możemy spodziewać się trzeciej płyty zespołu The Last Ride? Macie już jakiś pomysł na ten album? Będzie różnił się od dwóch poprzednich Waszych wydawnictw?

Z pewnością będzie inny, tak jak i my z biegiem lat, na pewno nie wyzbędziemy się naszego rockowego ducha, jednak przewidujemy, że będzie on bardziej różnorodny niż poprzednie wydawnictwa.

Co jest największą ambicją The Last Ride?

Zdobycie jak największej liczby fanów, którzy pokochają naszą twórczość i nasz zespół, chcemy dotrzeć z naszą muzyką do jak największej liczby odbiorców, żeby i im dodawała ona energii w codziennych zmaganiach.

Jak oceniacie rynek koncertowy w Polsce z punktu widzenia takiego zespołu, jak Wasz?

Z tego, co zdążyliśmy zaobserwować przez te kilka lat rynek jest otwarty także na rockowe zespoły, takie jak nasz, to bardzo dobrze, że organizatorzy starają się zapewnić ludziom różnorodność, bo przecież nie wszyscy obywatele naszego kraju są fanami disco polo.

Dziękuję za rozmowę – ostatnie słowo należy do The Last Ride!

Cieszy nas Wasz widok na koncertach – bądźcie z nami także w tym roku koncertowym! Dziękujemy.

(Visited 10 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 21 marca, 2015
Close
%d bloggers like this: