Piękny, kobiecy wokal w towarzystwie dopasowanych do niego instrumentów to prawdziwy balsam dla uszu. Wiele jest koncertów z udziałem wokalistek o niepowtarzalnym głosie – tylko który z nich wybrać? Przybliżamy wrocławskie koncerty artystek, których twórczość prawdziwie zachwyca.

Park Hye Jin w Transformatorze 

Na początek występ Park Hye Jin, która już 18 kwietnia odwiedzi Wrocław i wystąpi w Transformatorze zlokalizowanym przy ulicy Tęczowej 57. Artystka w zeszłym toku zachwyciła publikę na festiwalu Audioriver, a następnie w poznańskim Project LAB,. DJ-ka ma na swoim koncie również niezwykle udane występy na Weather Festival, Dour Festival, Montreux Jazz Festival, Lost Village Festival czy Melt! Festival. Teraz przyszedł czas na występ we wrocławskim Transformatorze.

Park Hye Jin to artystka multidyscyplinarna i chodząca własnymi ścieżkami. Aktywnie uczestniczy w każdym procesie tworzenia muzyki – od pisania tekstów, przez produkcję, po śpiew, rapowanie i granie setów didżejskich. Jej styl jest określany jako mieszanka surowego hip-hopu, elementów darkwave oraz dream=state house. Występy Park Hye Jin są pełne świeżości, nowatorskiego podejścia do muzyki i prawdziwie tanecznej atmosfery. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj: https://muno.pl/imprezy/wroclaw/

Koniec tęsknoty, Tęskno w Starym Klasztorze 

24 kwietnia wrocławski Stary Klasztor odwiedzi Tęskno i uwiedzie słuchaczy niepowtarzalnymi dźwiękami. Tęskno to projekt Joanny Longić, która nie tylko tworzy teksty, ale komponuje muzykę i uwodzi słuchaczy swym hipnotyzującym wokalem. Muzyki Tęskno nie można porównać do żadnej innej, charakteryzuje się ona niepowtarzalnością, połączeniem brzmienia klasycznych instrumentów z subtelną, doskonale dopasowaną elektroniką oraz tekstami pełnymi poezji. Debiutancki album Tęskno „Mi” ukazał się w 2018 roku i szybko trafił na zestawienie najważniejszych krążków tego roku. Tęskno od tego czasu otrzymało liczne nagrody i pojawiło się na największych i najważniejszych wydarzeniach muzycznych – Open’er Festival, Colors of Ostrava, Męskie Granie czy OFF Festival. Wszyscy fani czekają już na nową płytę oraz koncert we wrocławskim Starym Klasztorze.

Eteryczna ROSALIE. we Wrocławiu 

Również w Starym Klasztorze będzie miał miejsce występ artystki, która wie jak hipnotyzować publikę, czyli ROSALIE. Wokalistka odwiedzi Wrocław 27 marca promując swój nowy krążek, który ukaże się w pierwszym kwartale 2020 roku. Wrocławski koncert będzie okazją, by po raz pierwszy usłyszeć materiał z nowej płyty.

Wokalistka debiutowała w 2018 roku albumem Flashback. Szybko znalazła grono wiernych fanów, którzy cenią artystkę za jej niepowtarzalny styl. ROSALIE. balansuje między mainstreamem i undergroundem, a jej muzyka to alternatywne R&B z elementami hip-hopu, soulu oraz elektroniki. Prócz solowego albumu i wydanego wcześniej minialbumu ma na swoim koncie także współpracę z duetem Catz, Mesem, Otsochodzi oraz Taco Hemingwayem. Grono fanów już wyczekuje na nowy materiał artystki, a koncert we wrocławskim Starym Klasztorze będzie doskonałą okazją, by skrócić czas oczekiwania.