Serfs Up! to bogaty i mistrzowski album, będący przy tym zmysłowy i osobisty. Album Fat White Family ukazał się 19 kwietnia 2019 nakładem Domino Recording.

Po wydaniu w styczniu 2016 roku drugiego albumu Songs For Our Mothers, tworzący rdzeń zespołu Lias i Nathan Saoudi, przenieśli się do Sheffield i rozpoczęli tworzenie płyty. Wspierani byli przez Saula Adamczewskiego, nagrywali we własnych studiach Champzone w dzielnicy Attercliffe. Serfs Up! został ukończony późną jesienią 2018 roku z pomocą długoletniego współpracownika Liama D. Maya i z gościnnym udziałem Baxtera Dury’ego w Tastes Good With The Money.

Album zapowiada utwór Feet, do którego powstał wyreżyserowany przez C.C. Wade’a teledysk.

„Ten album naprawdę reprezentuje ten zespół – a nie tylko mnie i Saula z odrobiną pieprzenia od innych” – mówi Lias. „Choć może to brzmieć idyllicznie, jest efektem spuścizny ostatnich pięciu lat obraźliwych zachowań ze strony wszystkich członków. Psychologiczny upadek ciężkich nadużyć narkotykowych i wszystkich innych brudnych wód, które płynęły pod naszym mostem, w końcu zebrały to gówniane żniwo. Ale to już przeszłość i ta grupa ostatecznie spełnia własne oczekiwania. Fakt, że ten album powstał sprawia, że jestem dumny jak nigdy w życiu”.

Serfs Up! to bogaty i mistrzowski album, będący przy tym zmysłowy i osobisty. Tropikalny, współczujący i monumentalny. Fat White Family odchodzi od wcześniejszych zachowań i na swoim trzecim albumie zapowiada nadejście nowego. Album jest produktem bandy odrodzonych wyrzutków.

Tracklista:
1. Feet
2. I Believe In Something Better
3. Vagina Dentata
4. Kim’s Sunsets
5. Fringe Runner
6. Oh Sebastian
7. Tastes Good With The Money
8. Rock Fishes
9. When I Leave
10. Bobby’s Boyfriend